6
:
0
2:0
19'Mateusz Piątkowski
21'Dani Quintana
48'Dani Quintana
54'Maciej Gajos
64'Bekim Balaj
90'Bekim Balaj

Pogrom w Białymstoku. Jagiellonia – Ruch 6:0

Jagiellonia Białystok pokonała Ruch Chorzów 6:0 (2:0) w 7. kolejce T-Mobile Ekstraklasy. Znakomity mecz rozegrał Hiszpan Dani Quintana, który strzelił dwa gole i zaliczył trzy asysty.
Dani Quintana i Michał Helik (fot. PAP/Artur Reszko)

W ostatnich czterech spotkaniach Jagiellonia nie wygrała ani razu. W niedzielę miała dobrą okazję do przełamania – do Białegostoku przyjechał fatalnie spisujący się w tym sezonie Ruch Chorzów. Gospodarze nie dali Niebieskim żadnych szans i całkowicie zasłużenie sięgnęli po trzy punkty.

Dani Quintana strzelający gola na 2:0 (fot. PAP/Artur Reszko) W 19. minucie strzelania zaczął Mateusz Piątkowski. Napastnik Jagiellonii wykorzystał fatalne zachowanie Krzysztofa Kamińskiego, który przepuścił pod brzuchem piłkę po uderzeniu Jonatana Strausa oraz nieporadność Piotra Stawarczyka, który wykopując piłkę trafił bramkarza. Piątkowski najlepiej odnalazł się w polu karnym i otworzył wynik meczu. Nie minęły dwie minuty i już było 2:0. Popis dał Dani Quintana, który wpadł w pole karne i znakomitą podcinką pokonał Kamińskiego.

Świetnie grający w tym spotkaniu Hiszpan miał także udział przy kolejnych trafieniach. W 49. minucie dostał podanie od Dawida Plizgi z 20 metrów uderzył nie do obrony. Na kolejny cios nie trzeba było długo czekać. Quintana kapitalnie obsłużył wychodzącego na pozycję Macieja Gajosa, który spokojnie podwyższył wynik. Nie był to koniec popisów białostocczan. Po dziesięciu minutach hiszpański pomocnik zaliczył kolejną asystę. Tym razem bramkę zdobył Bekim Balaj, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. W ostatniej akcji meczu Albańczyk dołożył kolejnego gola, a trzecią asystę zapisał na swoim koncie Quintana.

Jagiellonia wygrała całkowicie zasłużenie. 6:0 to najwyższe zwycięstwo zespołu z Białegostoku w historii występów w Ekstraklasie.

Jagiellonia Białystok – Ruch Chorzów 6:0 (2:0)
Bramki: Piątkowski 19, Quintana 21, 49, Gajos 54, Balaj 64, 90+2
Jagiellonia: Słowik – Tosik, Pazdan, Ukah, Straus – Gajos, Plizga (Drażba), Grzyb, Mackiewicz (46.Bandrowski), Quintana – Piątkowski (59. Balaj)
Ruch: Kamiński – Babiarz, Stawarczyk, Helik, Janoszka – Surma, Tymiński (46. Kuświk), Sultes (60. Kowalski), Starzyński, Włodyka – Jankowski (80. Kwiatkowski)
Żółte kartki: Babiarz, Kuświk
Sędzia: Tomasz Raczkowski (Warszawa)