tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zmarł były reprezentant Polski Norbert Mnich

W wieku 50 lat w piątek (30 września) zmarł były reprezentant Polski w tenisie stołowym Norbert Mnich – poinformował Polską Agencję Prasową były zawodnik, a później trener kadry narodowej Stefan Dryszel.
(fot. Getty Images)

Do tragedii doszło po drugoligowym meczu LZS Blyss Kujakowice z ATS Ligota. – Norbert grał w tym spotkaniu, zdobył dwa punkty dla drużyny z Kujakowic. Zaraz po jego zakończeniu zasłabł i wkrótce zmarł, mimo natychmiastowej reanimacji – powiedział dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego Dryszel, który od wielu lat znał Mnicha.

Pochodzący z Żywocic na Opolszczyźnie Mnich był rezerwowym m.in. podczas drużynowych mistrzostw świata w 1985 roku w Goeteborgu, gdzie Polacy (m.in. Andrzej Grubba, Leszek Kucharski i Dryszel) zdobyli brązowy medal.

W 1987 roku w Zawierciu został mistrzem Polski w deblu w parze z Mirkiem Pierończykiem. W finale pokonali mnie i Piotrka Molendę, a w półfinale Andrzeja Grubbę i Leszka Kucharskiego, którzy dwa tygodnie wcześniej wywalczyli brąz mistrzostw świata w grze podwójnej w Indiach.

Norbert był zawodnikiem świetnie grającym bekhendem, do tego miał znakomity nadgarstek. Wciąż grał w tenisa stołowego, był też trenerem w Żywocicach. W ten weekend mieliśmy się spotkać na Grand Prix Polski kadetów w Krakowie... – dodał Dryszel.

W przeszłości Mnich występował m.in. w AZS Gliwice, z którym pięć razy wywalczył tytuł mistrza kraju, oraz w klubach niemieckich.

podobne informacje

WT w tenisie stołowym: chińscy kibice czekają na powrót Ma Longa

Tenis stołowy, Superliga: derbowa wygrana mistrzów Polski

Superliga tenisistów stołowych: najlepszy zawodnik ubiegłego sezonu wraca do PKS Kolping Frac Jarosław

Pingpongista Wang Zeng Yi: czuję, że jestem potrzebny kadrze, ale plecy szwankują