tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny
Adam Małysz
Jeden z najwybitniejszych polskich sportowców w historii. Stał się idolem milionów Polaków, dzięki wspaniałym sukcesom na skoczniach. Dziś powrócił do ukochanej dyscypliny – został dyrektorem koordynatorem w Polskim Związku Narciarskim oraz ekspertem Telewizji Polskiej.

Triumf Kubackiego? Popłakałem się

13.01.2019 18:57
– Czekaliśmy długo i w końcu Dawid Kubacki wygrał. W dodatku Kamil Stoch był trzeci – powiedział wzruszony Adam Małysz po drugim konkursie Pucharu Świata w Predazzo.

Liczę, że Predazzo będzie dla Polaków przełomowe

11.01.2019 20:48
Ryoyu Kobayashi wygrał kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wszyscy Polacy zakwalifikowali się do zawodów. Najlepiej z nich spisał się Dawid Kubacki, który zajął trzecie miejsce. Niespodziewanie w sobotnim konkursie nie wystąpi Markus Eisenbichler, który został zdyskwalifikowany. O piątkowych wydarzeniach na skoczni w dolinie Val di Fiemme, rozmawialiśmy z Adamem Małyszem.

Jestem przekonany, że Horngacher nas nie zostawi

6.01.2019 21:05
– Stefan nie zostawi tego co tu zrobił. Jest do nas za bardzo przywiązany – powiedział z przekonaniem Adam Małysz, na pytanie o przyszłość Stefana Horngachera jako trenera kadry polskich skoczków.

Kamil Stoch może jeszcze na TCS odpalić

2.01.2019 16:52
Z Adamem Małyszem rozmawialiśmy po kwalifikacjach do piątkowego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Legendarny skoczek podsumował występ Polaków i podzielił się nadziejami przed kolejnymi zawodami.

Nos podpowiada mi, że Horngacher powinien zostać

2.01.2019 15:24
Coraz głośniej mówi się o tym, że po sezonie 2018/2019 z kadrą polskich skoczków narciarskich pożegna się Stefan Horngacher. Do spekulacji tych odniósł się Adam Małysz. – Rozmowy, które przeprowadziłem z nim podczas Turnieju Czterech Skoczni wskazują, że dobrze ma się w Polsce – stwierdził "Orzeł z Wisły" w rozmowie z Filipem Czyszanowskim.

Ryoyu? Silna głowa i wesołość

14.12.2018 22:18
Adam Małysz skomentował piątkowe kwalifikacje w Engelbergu w rozmowie z Filipem Czyszanowskim. Było o znakomitej formie Japończyka Ryoyu Kobayashiego, skokach Kamila Stocha, a także o Piotrze Żyle, który odmówił rozmowy z dziennikarzami.

Skoki w Ruce? W sobotę ma być naprawdę nieźle!

23.11.2018 18:57
Złe prognozy sprawdziły się w pełni. Skoki w piątek w Ruce były niemożliwe ze względu na zbyt silny wiatr. Organizatorzy podjęli decyzję o przeniesieniu treningu oraz kwalifikacji na sobotni poranek. Na ten dzień zaplanowany jest także pierwszy z dwóch konkursów indywidualnych. O pogodowych problemach skoczków w Finlandii rozmawialiśmy z Adamem Małyszem.

Lepsza ulewa niż śnieg

24.07.2018 21:14
Kiedy lepiej zacząć przygodę ze skokami? Czy igielit jest bezpieczniejszy niż śnieg? Kiedy tory najazdowe są szybsze? Na te i kilka innych pytań odpowiedział Adam Małysz w trakcie Letniego Grand Prix w Wiśle.

Horngacher chciał sobie zostawić pole do dalszych negocjacji

29.03.2018 20:13
Dyrektor ds. skoków i kombinacji norweskiej w PZN – Adam Małysz – o przedłużeniu na rok kontraktu z austriackim trenerem – Stefanem Horngacherem.

Kamil pokazał, kto tutaj rządzi

23.03.2018 18:59
Adam Małysz, w rozmowie z Sebastianem Szczęsnym, ocenił piątkowy konkurs na skoczni w Planicy. Zawody na słynnej Letalnicy zakończyły się wielkim zwycięstwem Kamila Stocha, który wyprzedził Norwega Johanna Andre Forfanga oraz Austriaka Stefana Krafta.

Kamil nie powiedział ostatniego słowa

18.03.2018 19:13
– To jest prawdziwy mistrz. Gość zdobył właściwie wszystko – ocenił Adam Małysz po niedzielnych zawodach, które zakończyły Raw Air. Kamil Stoch triumfował w turnieju oraz zapewnił sobie Kryształową Kulę Pucharu Świata.

Kamil nie da się już dogonić w Raw Air

17.03.2018 20:37
Dyrektor ds. skoków i kombinacji norweskiej w PZN – Adam Małysz – o zajęciu przez Polaków drugiego miejsca w konkursie drużynowym, a także o szansach na wywalczenie przez Kamila Stocha Kryształowej Kuli już po konkursie w Vikersund.

W takiej formie Stoch może pobić rekord świata

15.03.2018 18:59
Legendarny skoczek – Adam Małysz – o dominacji Kamila Stocha. Polak pobił rekord skoczni i wygrał zawody w Trondheim. 29. wygrana w karierze pozwoliła wyprzedzić mu Martina Schmitta w klasyfikacji wszech czasów. Polak umocnił się też na prowadzeniu w turnieju Raw Air, którego ostatni akt zacznie się w piątek w Vikersund.

Mój skok w Trondheim? To było niezłe

14.03.2018 22:05
Legendarny polski skoczek, a obecnie dyrektor ds. skoków i kombinacji norweskiej w PZN wspomina swój rekordowy skok na skoczni w Trondheim oraz ocenia formę biało-czerwonych. Konkurs na norweskim obiekcie zaliczany jest teraz do cyklu Raw Air.

Świętowanie urodzin Dawida dopiero po Planicy

12.03.2018 22:46
Dyrektor PZN ds. skoków i kombinacji norweskiej o skokach polskich zawodników w kwalifikacjach do konkursu PŚ w Lillehamer, a także o obchodzącym 28. urodziny Dawidzie Kubackim.

Stoch trafił na turbulencje

11.03.2018 16:09
Kamil Stoch prowadził po wspaniałym skoku w konkursie na Holmenkollenbakken. W drugiej serii nie doleciał jednak do punktu K i zajął szóste miejsce. Wygrał Daniel Andre Tande. Drugie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft, a trzecie jego rodak Michael Hayboeck. O słabym skoku lidera Pucharu Świata rozmawialiśmy z Adamem Małyszem.

Małysz ocenił skoki Polaków w kwalifikacjach

16.02.2018 16:02
– Na Johanssona nikt nie stawiał na normalnej skoczni. A na większych obiektach on potrafi lecieć. Odejście na progu nie jest tak imponujące jak u najlepszych, ale potem świetnie czuje się w locie – ocenia Adam Małysz po kwalifikacjach na dużej skoczni w Pjongczangu. W zmaganiach wystąpi czterech Polaków: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Stefan Hula.

Willingen? Do dziś pamiętam jak bolały mnie mięśnie

31.01.2018 22:15
Adam Małysz przed konkursami Pucharu Świata 2017/18 w niemieckim Willingen. 17 lat temu Polak skoczył na tamtejszej skoczni 151,5 metra i pobił rekord.

Co się odwlecze, to nie uciecze

28.01.2018 18:18
Stefan Hula zajął czwarte miejsce w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem, mimo że prowadził po pierwszej serii. – Wiem, że to życiowy sukces Stefana, ale na pewno mocno to przeżyje. Czwarte miejsce jest najgorsze dla sportowca – powiedział Adam Małysz, dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim.

W 80 procentach tę drużynówkę wygrał Hula

27.01.2018 18:57
Dyrektor PZN ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej ocenia występ Polaków w drużynowym konkursie Pucharu Świata w Zakopanem. Biało-czerwoni odnieśli zdecydowane zwycięstwo.

Nowa Wielka Krokiew staje się "małym mamutem"

26.01.2018 19:40
Adam Małysz, dyrektor kadry skoczków, przyzna że przebudowana Wielka Krokiew może na początku sprawiać trochę problemów zawodnikom, którzy nie mieli jeszcze okazji na niej wystąpić.
Więcej