tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Thierry Omeyer i Daniel Narcisse zakończyli reprezentacyjną karierę

Daniel Narcisse i Thierry Omeyer podjęli decyzję o zakończeniu reprezentacyjnej kariery. Byli ostatnimi szczypiornistami, którzy z Francją wygrali mistrzostwa świata w 2001 roku. Wspólnie sięgnęli także po dwa złote medale igrzysk olimpijskich, cztery MŚ i trzy mistrzostwa Europy.
Daniel Narcisse i Thierry Omeyer (fot. Getty Images)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Ponad 660 występów w reprezentacji Francji i 19 tytułów mistrzowskich, to dorobek Omeyera i Narcisse'a z drużyną Trójkolorowych. Te dwie legendy piłki ręcznej po 16 latach gry w drużynie narodowej, postanowiły zakończyć reprezentacyjną karierę.

Obaj byli ostatnimi szczypiornistami, którzy pamiętali mistrzowski tytuł z 2001 roku, mundialu, który był rozgrywany właśnie we Francji. Turniej ten zainaugurował pasmo sukcesów Les Bleus na arenie międzynarodowej. Od tego czasu Francuzi jeszcze czterokrotnie (2009, 2011, 2015, 2017) sięgali po mistrzostwo globu, dwa razy po mistrzostwo olimpijskie (2008, 2012) oraz wywalczyli trzy złote medale mistrzostw Europy (2006, 2010, 2014), a Narcisse i Omeyer niemal zawsze byli wiodącymi postaciami (w 2011 r. tego pierwszego zabrakło w drużynie).

Scheda "nestora" w reprezentacji Francji przypadnie teraz Michelowi Guigou. 36-letni skrzydłowy zapowiedział niedawno, że nie zamierza kończyć przygody z kadrą i zobaczymy go na przyszłorocznych mistrzostwach Europy w Chorwacji.

podobne informacje

Niesamowite! PSG znów nie wygra Ligi Mistrzów

Mistrzostwa świata: hit dla Francuzów

Weterani na MŚ. Oto gwiazdy reprezentacji blisko "czterdziestki"

Finał dla Francji! Stara gwardia jak za najlepszych lat