tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kraft: w Planicy walka ze Stochem będzie zacięta...

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich Stefan Kraft powiedział, że dobrze czuje się na obiekcie w Planicy, gdzie od piątku do niedzieli zostaną rozegrane ostatnie konkursy cyklu w tym sezonie. – Walka będzie zacięta – ocenił Austriak.
Stefan Kraft (fot. PAP/EPA)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Kraft zgromadził 1465 punktów i wyprzedza o 31 wicelidera Kamila Stocha. W niedzielę w Vikersund zajął piąte miejsce, ale triumfował w cyklu Raw Air rozgrywanym na czterech norweskich obiektach.

Po pierwszej serii w Vikersund Austriak zajmował trzecie miejsce, za Niemcem Andreasem Wellingerem oraz Stochem. W drugiej próbie Kraftowi i Wellingerowi skoki nie wyszły i spadli na, odpowiednio, piątą i 18. pozycję, a Polak awansował na pierwsze miejsce.

Kamil Stoch: wisienka na torcie z dedykacją dla żony Przyznaję, że miałem trochę szczęścia. Ten ostatni skok trochę mnie zdenerwował. Oczywiście chciałem dać z siebie wszystko, ale miałem trochę twarde uda, długo byliśmy w drodze... Już myślałem, że będę drugi. Ale to był wspaniały turniej i fajnie, że udało mi się go wygrać – powiedział Kraft po ostatnim etapie Raw Air.

Austriak przyznał również, że podczas cyklu nie miał wiele czasu na świętowanie korzystnych wyników. – Poszło mi świetnie, ale nie zwraca się na to szczególnej uwagi, kiedy jest się każdego dnia na skoczni. Najważniejsza jest walka o punkty – podkreślił.

Do rywalizacji na mamucim obiekcie w Słowenii Kraft, który w sobotnim konkursie drużynowym ustanowił rekord świata skokiem na 253,5 m, przygotowywać się będzie w ojczyźnie. – Na pewno dobrze wykorzystam ten tydzień. Walka w Planicy będzie zacięta, ta skocznia mi leży. Zawsze panuje tam wspaniała atmosfera. Dokładnie wiem, co muszę zrobić, nie potrzebuję dodatkowej motywacji – powiedział.

Austriak walczy nie tylko o triumf w klasyfikacji generalnej PŚ, ale też o małą Kryształową Kulę w lotach narciarskich. Obecnie ma 245 punktów, o 56 więcej od Stocha. – Wiem, że teraz loty bardzo dobrze mi wychodzą. Mam nadzieję, że nie wypuszczę już żółtej koszulki lidera z ręki.

Ostatnie indywidualne konkursy tego sezonu PŚ odbędą się w piątek i niedzielę. Na sobotę zaplanowano rywalizację drużyn.

Noriaki Kasai: czuję się młodo i... nigdy się nie poddaję
Kot i Żyła: Kraft czuje na plecach oddech Kamila
Dawid Kubacki: lepiej późno niż wcale
Stefan Horngacher: byłem zaskoczony, że Kraft skoczył tak daleko
Kamil Stoch: dzielę się radością. Nie widać?
Czy Kamil Stoch wygra Puchar Świata?
Czy Kamil Stoch wygra Puchar Świata?
  • 81.2%Tak
  • 18.8%Nie

podobne informacje

Felder trenerem Austriaków. "Czekałem na to wyzwanie"

Skoki znów w Lahti. Złota drużyna i brąz Żyły [wideo]

Liczby pogrążają Kuttina. Najgorszy sezon w tym stuleciu

Naj, naj, naj... skoków podczas igrzysk w Pjongczangu [wideo]