tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PŚ w skokach: Norwegia interesuje się polskim specjalistą

Kierownictwo reprezentacji Norwegii w skokach narciarskich jest rozczarowane sezonem, który oceniło jako "bardzo średni" i przed następnym zamierza wzmocnić sztab trenerski oraz zatrudnić specjalistę od sprzętu. Na krótkiej liście kandydatów jest członek sztabu reprezentacji Polski.
Daniel Andre Tande (fot. Getty Images)

Mamy kilku konkretnych kandydatów na to stanowisko i wśród nich są osoby z Niemiec, Austrii i Polski. Zaraz po zakończeniu sezonu rozpoczniemy rozmowy. Mamy bardzo dokładny obraz kim są najlepsi – powiedział kierownik reprezentacji Norwegii Clas Brede Brathen norweskim dziennikarzom po zakończeniu turnieju Raw Air.

Wcześniej trener norweskich skoczków Alexander Stoeckl narzekał, że jego ekipa pozostała w tyle, jeżeli chodzi o indywidualne dopasowanie sprzętu dla zawodników, a rywale w tej kwestii znacznie ich wyprzedzili.

Andreas Stjernen (fot. Getty Images) Wyprzedzili nas Polacy, Niemcy i Austriacy. W naszej drużynie tylko Daniel Andre Tande ma idealnie dopasowany sprzęt do swoich możliwości. To należy jak najszybciej zmienić. Potrzebujemy dobrego specjalisty – podkreślił.

Brathen wyjaśnił też, że priorytetem jest pozyskanie obecnego trenera od lotów narciarskich reprezentacji Niemiec, Norwega Roara Ljoekelsoeya.

Czterokrotny mistrz świata w lotach rozpoczął pracę z reprezentacją Niemiec przed rokiem jako asystent Wernera Schustera.

Jestem bardzo zadowolony z tego co robię. Powrót do Norwegii jest interesujący, ale przede wszystkim uzależniony od rodzaju propozycji – powiedział Ljoekelsoey.

Adam Małysz: atak na Krafta musi być, ale Kamil nie może o tym myśleć
Kamil Stoch: wisienka na torcie z dedykacją dla żony
Maciej Kot: na końcu mieliśmy dość
Stefan Horngacher: byłem zaskoczony, że Kraft skoczył tak daleko
Kamil Stoch: nowe buty pomogły, skarpetki też

podobne informacje

MŚ w lotach: FIS wybrała gospodarza na rok 2022

Stoch najlepszy w historii? Brakuje trzech "skalpów"

Stoch: uwielbiam Planicę. Cieszę się każdą chwilą

"Suweren Stoch". "Jest on, a potem długo nikt"