tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Gwiazdy tenisa w Stuttgarcie. Transmisje w TVP

Porsche Tennis Grand Prix będzie pierwszą dużą imprezą w tym sezonie, która będzie miała miejsce na nawierzchni ceglanej. W 40. edycji na zwyciężczynię oprócz czeku na 105 tysięcy euro czekać będzie Porsche 911 Carrera GTS. W imprezie wezmą udział m.in. Angelique Kerber, Agnieszka Radwańska i Maria Szarapowa. Turniej rozpocznie się 24 kwietnia, finał zaplanowano na 30 kwietnia. Transmisje w TVP Sport, aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL.
Agnieszka Radwańska (fot. Getty)

Obsada turnieju w Stuttgarcie wzbudza wiele kontrowersji. Wszystko za sprawą Marii Szarapowej, która otrzymała od organizatorów "dziką kartę". Z tą decyzją nie zgadzały się niektóre z tenisistek. Angelique Kerber powiedziała wprost, że wolałaby, żeby trafiła ona do jednej z młodych niemieckich zawodniczek.

Maria Szarapowa (fot. Getty) Była liderka światowego rankingu rozegra swoje pierwsze spotkanie dopiero w trzecim dniu imprezy – 26 kwietnia. Wtedy mija bowiem jej 15-miesięczna dyskwalifikacja.

Obsada Porsche Tennis Grand Prix 2017 jest bardzo silna. Z pierwszej dziesiątki zabraknie tylko Amerykanek Sereny Williams i Madison Keys.

Do rywalizacji wróci też Agnieszka Radwańska, która sezonu na kortach twardych nie może zaliczyć do udanych. Polka spadła z trzeciej na ósmą pozycję w rankingu WTA. Dotychczas nie sięgnęła jeszcze po żaden tytuł w tym sezonie. W Australian Open odpadła już w drugiej rundzie z Mirjaną Lucić-Baroni.

podobne informacje

Stuttgart: pogromczyni Radwańskiej nie dała rady Szarapowej

Pokaz siły Szarapowej. Wygrana po powrocie...

Radwańska wraca na kort. Transmisja w TVP Sport i SPORT.TVP.PL

Szarapowa: nie obchodzą mnie opinie rywalek