21.04.2017, 16:30
Monte Carlo Masters 2017
1/4 finału

Wielki tenis w Monte Carlo. Porażka Djokovicia

Po fantastycznym pojedynku David Goffin pokonał 6:2, 3:6, 7:5 Novaka Djokovicia w ćwierćfinale turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. To kolejne rozczarowania dla Serba w tym sezonie...
Novak Djoković (Fot. PAP/EPA)

Najbardziej efektowny i emocjonujący był trzeci set. W poprzednich dwóch obaj tenisiści zwyciężyli dość gładko. Najpierw Belg oddał Djokoviciowi zaledwie dwa gemy, a w następnej partii to niedawny lider światowego rankingu wygrał 6:3.

David Goffin (Fot. PAP/EPA) Decydujący set trwał za to prawie półtorej godziny. W prawie każdym gemie o wygranej decydowała gra na przewagi. Długie wymiany, świetne obrony – tym popisywał się zarówno Goffin, jak i Djoković.

Ostatecznie lepiej nerwową końcówkę wytrzymał Belg, który mimo że przegrywał już 0:3, odrobił stratę przełamania, a w najważniejszym momencie, przy 6:5 zwyciężył przy podaniu rywala.

W półfinale Goffin zmierzy się z Rafą Nadalem albo Diego Schwartzmanem.