Skandal w Rumunii. Łzy, wyzwiska, przerwany mecz

W trakcie spotkania Sorany Cirstei z Johanną Kontą w barażu o Grupę Światową II Pucharu Federacji doszło do skandalu z udziałem kapitana reprezentacji Rumunii. Legendarny Ilie Nastase obraził sędziego, rywalki i w efekcie mecz został przerwany na kilkanaście minut.
Johann Konta oraz Anne Keothavong (z prawej, fot. Getty Images)

AGENT SZARAPOWEJ W MOCNYCH SŁOWACH ODPOWIEDZIAŁ RADWAŃSKIEJ

Nastase wygrał w karierze 57 turniejów, w tym dwa wielkoszlemowe (US Open 1972, Roland Garros 1973). Były lider rankingu ATP i jeden z najlepszych tenisistów lat 70-tych został kapitanem reprezentacji Rumunii w Pucharze Federacji w październiku zeszłego roku. Po potyczce z Wielką Brytanią pożegnał się z posadą.

W trakcie spotkania Cirstei z Kontą Nastase używając wulgaryzmów obraził sędziego, Kontę oraz kapitana reprezentacji Wielkiej Brytanii – Annę Keothavong. Zachowanie legendarnego tenisisty podjudziło żywiołowych miejscowych kibiców i w efekcie Konta ze łzami w oczach opuściła kort przy stanie 3:1 dla rywalki w drugim secie.

Nastase najpierw został odesłany na trybuny, a potem został poproszony o opuszczenie stadionu. Konta po kilkunastu minutach wróciła na kort, mecz został wznowiony, Brytyjka wygrała pięć kolejnych gemów i całe spotkanie 6:2. 6:3.

Kapitan reprezentacji Rumunii skandal wywołał już w piątek. Gdy Simona Halep odpowiadała na konferencji prasowej na pytanie o ciąże Sereny Williams, Nastase skomentował ten temat zdaniem – "Zobaczymy jakie dziecko będzie miało kolor. Czekolada z mlekiem?". Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) wszczęła w tej sprawie dochodzenie, zapewne podobnie będzie w związku z sobotnimi wybrykami byłego numeru jeden na świecie.