tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Floyd Mayweather Jr. myśli o kupnie klubu NBA

Floyd Mayweather Jr. snuje biznesowe plany i myśli o zakupie jednego z klubów NBA – poinformowały media w USA po spotkaniu słynnego pięściarza z legendą Los Angeles Lakers, obecnie prezydentem ds. operacji koszykarskich tego zespołu, Magicem Johnsonem.
Manny Pacquiao oraz Floyd Mayweather Jr. (z lewej, fot. Getty Images)

WIZARDS WRACAJĄ DO GRY. RÓWNA FORMA GORTATA

Majątek 40-letniego boksera magazyn "Forbes" wyceniał w ubiegłym roku na 765 miliony dolarów., co plasowało go w pierwszej "10" najbogatszych sportowców świata. Sam Mayweather zamieścił zdjęcie ze spotkania z Johnsonem, pięciokrotnym mistrzem ligi z Lakers, na jednym z portali społecznościowych i opatrzył je komentarzem: "Wspaniałe spotkanie z Magicem. Czas na zakup drużyny w lidze NBA. Jeśli jesteś gotowy do sprzedaży jakiejś swojej drużyny NBA, proszę o kontakt".

Mayweather nie ukrywa przywiązania do wystawnego i luksusowego trybu życia, ale i hazardu. Publicznie chwalił się udziałem w zakładach bukmacherskich, a kilkadziesiąt godzin temu nawet pokaźną wygraną za obstawienie zwycięstwa Boston Celtics w spotkaniu z klubem Marcina Gortata Washington Wizards.

Pięściarz zakończył karierę jako niepokonany we wrześniu 2015 r. odnosząc 49 zwycięstw na zawodowym ringu. Z identycznym bilansem pożegnał się legendarny Rocky Marciano, niepokonany w latach 1946-55 czempion wagi ciężkiej, który zginął w katastrofie lotniczej w 1969 roku.

Wcześniej, w maju 2015 r., w pojedynku okrzykniętym "walką stulecia", Mayweather pokonał na punkty inną gwiazdę zawodowych ringów Filipińczyka Manny'ego Pacquiao, dzięki czemu wzbogacił się o ponad 250 mln dolarów.

podobne informacje

Histeria żony, nos Gortata. Oto wybryk natury…

Floyd Mayweather Jr. wyprzedził… George'a Clooney’a

Szlafrok, bielizna, spodenki. Kosmiczne pieniądze dla Mayweathera

Spotkanie z Mayweatherem za... 600 funtów