tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Niemcy wygrali Euro U21. "Nie mogę w to uwierzyć"

Niemcy pokonali Hiszpanię 1:0 (1:0) w finale Euro U21 w Krakowie. Takie rozstrzygnięcie to spora niespodzianka. – Nie pozwoliliśmy Hiszpanom rozwinąć skrzydeł i odnieśliśmy wielki sukces – powiedział selekcjoner zwycięskiej drużyny, Stefan Kuntz.
Max Meyer (Ś) (fot. PAP/Stanisław Rozpędzik)

Camp Nou przystankiem? Barcelona odkupiła Deulofeu

O losach spotkania rozstrzygną jeden gol. Strzelił go w 40. minucie Mitchell Weiser. Dla Niemców to drugi tytuł w tej kategorii wiekowej.

– Wciąż nie mogę uwierzyć w to, co się stało. Nigdy wcześniej nie widziałem w naszym zespole takiej waleczności, aż brak mi słów. Jestem bardzo szczęśliwy – przyznał bohater finału.

– To niesamowite, jestem nieprawdopodobnie zadowolony z tego, co pokazał dziś nasz zespół – wtórował mu selekcjoner Kuntz.

Maximilian Phillipp (L), Dani Ceballos (P) (fot. PAP/Jacek Bednarczyk) Hiszpanie przegrali walkę o środek pola w finale. Cieniem samego siebie był Saul Niguez, który zaliczył hat-tricka przeciwko Włochom. Niewidoczny był też Marco Asensio, a kolejny rozczarowujący mecz rozegrał Gerard Delofeu.

– Jesteśmy smutni, co jest zrozumiałe po porażce w finale. Zagraliśmy ze świetną drużyną, która szczególnie w pierwszej połowie nas zdominowała. Druga była bardziej wyrównana, ale dla nas to wciąż było za mało – powiedział Albert Celades.

– Jeśli chcesz wygrać z taką drużyną jak Niemcy, musisz wiele rzeczy zrobić we właściwy sposób, a my nie daliśmy dziś rady. Mimo to jestem dumny ze swoich piłkarzy, po tym co pokazali w całym turnieju – zakończył selekcjoner Hiszpanów.

podobne informacje

Euro U21: premier Hiszpanii przyleci do Krakowa

Euro U21: Portugalia – Hiszpania 1:3. Hit nie zawiódł