tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

ESPN wybrał drużynę Euro U21. Jest Polak!

Jakub Wrąbel został wybrany do jedenastki Euro U21 przez dziennikarzy ESPN. Wybór Polaka jest tym bardziej kontrowersyjny, że podczas turnieju był mocno krytykowany. – Wrąbel nie przekonał obrońców, że mogą na niego liczyć – tłumaczył Jan Tomaszewski.
Jakub Wrąbel (Ś) (fot. PAP)

Euro U21: wybraliśmy najlepszą drużynę turnieju

Reprezentancja Polski przystępowała do turnieju z ogromnymi apetytami. Planem minimum było wyjście z grupy. Zespół Marcin Dorny wywalczył w trzech meczach tylko jeden punkt, a za głównych winowajców tego stanu rzeczy uznano Pawła Dawidowicza i Wrąbla.

Bramkarz Olimpii Grudziądz popełnił błąd w pierwszym spotkaniu ze Słowacją (1:2). Mimo że później nie miał większych wpadek, to do końca imprezy musiał mierzyć się ze sporą krytyką. W spotkaniu z Anglią zaliczył kilka udanych interwencji, dzięki niemu biało-czerwoni nie przegrali wyżej.

– Piąstkowanie to katastrofa, podobnie było z "wypluwaniem" piłki. Takie zachowania wprowadzają zamieszanie w linii obrony, wpływają nie tylko na bramkarza, ale na pozostałych zawodników – ocenił Tomaszewski.

Dziennikarze ESPN uznali jednak, że Wrąbel lepiej prezentował się od Kepy Arrizabalagi, Jordana Pickforda czy Juliana Pollersbecka. Ten ostatni wybronił Niemcom rzuty karne przeciwko Anglii.

fot. TVP
Jakub Wrąbel: chciałem pokazać, że jednak potrafię bronić

podobne informacje

Zmiana w "młodzieżówce". Jakub Wrąbel powołany za Bartłomieja Drągowskiego

Polscy bramkarze w odwrocie? "Moment przejściowy"

Czas na zmianę? "Bramkarz musi zapewniać komfort"

Ostrzeżenie dla kadry U-21. "Te mecze nie mają znaczenia"