tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ranking FIFA: Polska na szóstym miejscu

Polska znajduje się na szóstym miejscu w rankingu FIFA! Biało-czerwoni w najnowszym notowaniu awansowali o cztery pozycje. Wyprzedzili m.in Francję i finalistę Pucharu Konfederacji – Chile. Liderem są zwycięzcy tego turnieju – Niemcy.
Robert Lewandowski (fot. Getty)

Jagiellonia – Dinamo Batumi: transmisja w TVP Sport i aplikacji

Polacy w czerwcu rozegrali tylko jedno spotkanie. Pokonali 3:1 Rumunię na PGE Narodowym w eliminacjach mistrzostw świata. Wtedy stało się jasne, że awansują na co najmniej siódme miejsce.

Ostateczna pozycja kadry Nawałki w najnowszym notowaniu była zależna od wyników Pucharu Konfederacji. W Rosji obyło się bez wielkich niespodzianek, ale punkty straciło Chile.

Na podstawie październikowego rankingu FIFA zostaną ustalone koszyki przed losowaniem fazy grupowej mistrzostw świata 2018. By znaleźć się wśród najlepszych trzeba utrzymać miejsce w pierwszej siódemce.

Na pierwszą pozycję z trzeciej awansowali mistrzowie świata Niemcy, którzy w minionym tygodniu odnieśli zwycięstwa w dwóch turniejach – Pucharze Konfederacji FIFA w Rosji oraz rozegranych w Polsce mistrzostwach Europy do lat 21.

fot. TVP
TOP 5: najpiękniejsze gole Pucharu Konfederacji

podobne informacje

Ranking FIFA: Polska kończy rok na 20. miejscu, Belgia wciąż liderem

Nowy ranking FIFA. Belgowie dołączyli do Francji

Mundial 2018. Ranking FIFA: awans Polaków o dwa miejsca

Ranking FIFA: Polska wciąż przed Włochami