tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Porażka polskich piłkarek ręcznych z kadrą Japonii B

Polskie piłkarki ręczne w nieoficjalnym meczu towarzyskim przegrały z drugą reprezentacją Japonii 21:22 (9:7). Spotkanie odbyło się w czwartek w Kumamoto. Biało-czerwone czekają jeszcze cztery występy w Kraju Kwitnącej Wiśni.
kinga achruk (fot. pap)

Jak poinformował Związek Piłki Ręcznej w Polsce, drużyna Japonii B złożona była z zawodniczek na co dzień występujących w Japan Handball League, które jednak nie zmieściły się do składu pierwszej reprezentacji.

Trener Polek Leszek Krowicki zabrał do Azji jedynie piłkarki z klubów superligi. Kolejnym rywalem w ramach Japan Cup będzie w piątek 4 sierpnia Angola, w niedzielę 6 sierpnia zaś Japonia. W weekend 12-13 sierpnia w Oicie polskie szczypiornistki znów zmierzą się z mistrzem Afryki i wicemistrzem Azji.

Japońskie tournee szczypiornistek. Zagrają pięć meczów

Biało-czerwone przygotowują się do eliminacji mistrzostw Europy 2018 oraz do grudniowych mistrzostw świata w Niemczech. W el. ME Polki zagrają 27 września w Lubinie z Włoszkami, a 1 października w Powaskiej Bystrzycy ze Słowaczkami. Stawkę uzupełnia Czarnogóra; oba mecze w przyszłym roku. Awans do francuskiego czempionat wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz jeden zespół z trzecich miejsc z najlepszym bilansem.

Grupowymi przeciwnikami Polski w MŚ 2017 są (wszystkie mecze w Bietigheim-Bissingen): Norwegia, Szwecja, Czechy, Węgry i Argentyna.

MŚ: dobre losowanie polskich szczypiornistek
Patrycja Kulwińska: jest szansa, żeby wyjść z grupy

podobne informacje

Nieskuteczne Polki. "Niepokoją sytuacje w ataku"

Walka o ME trwa. Czas na starcie z Czarnogórą