tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Bolt ucina spekulacje. "Trzy miesiące rehabilitacji"

Wielu fanów lekkiej atletyki zarzucało Usainowi Boltowi, że ten symulował uraz w finale sztafet 4x100 m na mistrzostwach świata w Londynie. Jamajski sprinter za pośrednictwem Twittera zdementował ty pomówienia. – Czekają mnie trzy miesiące rehabilitacji – zaznaczył słynny Jamajczyk.
Usain Bolt (fot. Getty Images)

Bolt poinformował, że doznał rozdarcia mięśnia dwugłowego uda w lewej nodze. Do wpisu załączył zdjęcie rentgenowskie. Ośmiokrotny mistrz olimpijski miał dość spekulacji, że symulował uraz i specjalnie nie dokończył biegu, bo miał zbyt dużą stratę, by wygrać.

"Zazwyczaj nie upubliczniam mojej dokumentacji medycznej, ale musiałem niestety siedzieć i słuchać osób kwestionujących, czy naprawdę doznałem kontuzji. Nigdy nie oszukiwałem moich kibiców w żaden sposób i moim pragnieniem było pobiec ten ostatni raz na MŚ dla moich fanów. Dziękuję tym, którzy wciąż mnie wspierają. Pora na odpoczynek, leczenie i wkroczenie w kolejny etap życia" – napisał Bolt.

Po chwili wszystkie wpisy na temat urazu zostały usunięte. Prawie 31-letni zawodnik biegł na ostatniej zmianie sobotniej sztafety 4x100 m. Do reprezentantów Wielkiej Brytanii i USA w momencie przejęcia pałeczki tracił ok. trzy metry. Po pokonaniu kilkunastu metrów zaczął kuleć, a po chwili upadł na bieżnię. Leżał na niej później jeszcze przez jakiś czas. Zarówno on, jak i jamajscy sprinterzy sugerowali później, że jego kontuzja mogła być efektem zbyt długiego wstrzymywania rywalizacji.

W czempionacie globu w Londynie Bolt wcześniej wystartował indywidualnie na 100 m i zdobył brąz.

Kontuzja uniemożliwi sportowcowi grę w barwach Manchesteru United w spotkaniu legend. Dawne gwiazdy Czerwonych Diabłów 2 września na Old Trafford zmierzą się z byłymi piłkarzami Barcelony.

Dramat Bolta. Kontuzja na pożegnanie z bieżnią...
Bolt, Makwala i inni, czyli lista londyńskich przebojów
Wzruszające pożegnanie Bolta. Otrzymał... kawałek tartanu
Oprawa meczowa kibiców Legii Warszawa (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

podobne informacje

Porażka w piłkarskim debiucie Usaina Bolta

Kolejne testy Bolta. Tym razem... Norwegia

Lekkoatletyka bez bohaterów. "Trudny czas"

Bolt: liczę na ofertę od Manchesteru United