Puchar Beskidów: zwycięstwo Zniszczoła

Aleksander Zniszczoł wygrał konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Szczyrku (HS 106) i wywalczył zieloną koszulkę lidera Pucharu Beskidów. Drugie miejsce zajął Klemens Murańka, a trzecie Słoweniec Miran Żupańcić.
Aleksander Zniszczoł (fot. Getty Images)

Sprzętowa nowinka Norwegów. Projekt trenera

Polscy 23-latkowie stoczyli zaciętą walkę o zwycięstwo. Ostatecznie lepszy o 0,5 punktu był Zniszczoł. Murańka umocnił się jednak na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Ma 108 "oczek" przewagi nad Żupańciciem.

W czołowej "30" zameldowało się sześciu Polaków. Bartłomiej Kłusek był ostatecznie szósty. Bartosz Czyż 12., Jan Ziobro 13., a Krzysztof Miętus 25. Do drugiej serii nie awansowali 34. Przemysław Kantyka, 39. Krzysztof Biegun, 43. Paweł Wąsek, 54. Stanisław Biela, a 64. Łukasz Bukowski.

Puchar Beskidów został reaktywowany po 28 latach. W ostatniej edycji drugie miejsce zajął... Stefan Horngacher. W tym roku zawody zaliczane są do klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego. Kolejne konkursy odbędą się w sobotę w Wiśle (HS 134), a zakończenie rywalizacji w niedzielę w czeskim Frensztacie (HS 106).