tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Federer i Nadal połączyli siły. Święto tenisa w Pradze

Rafael Nadal i Roger Federer zagrają po raz pierwszy w jednej drużynie. Obaj tenisiści będą reprezentować Europę, która zmierzy się z Resztą Świata w trzydniowej rywalizacji w Laver Cup. Niewykluczone, że wystąpią w grze podwójnej. – Chcielibyśmy to zrobić, ale ostateczne decyzja należy do naszego kapitana – Bjoerna Borga – powiedział Szwajcar.
Rafael Nadal (L), Roger Federer (P) (fot. Getty)

Półfinalistka Wimbledonu rywalką Radwańskiej

Laver Cup to nowa impreza w tenisowym kalendarzu. Pierwowzorem był golfowy Puchar Rydera, który jest rozgrywany od 1927 roku. W trzydniowym święcie tenisa w Pradze weźmie udział dwunastu zawodników. Po sześciu w każdej z drużyn.

Na korcie nie zabraknie gwiazd światowego tenisa, m.in. Nadala, Federera, Marina Cilicia, Alexandra Zvereva i Dominika Thiema. Na tym tle drużyna Reszty Świata prezentuje się blado. Nick Kyrgios, John Isner i Denis Shapovalov to jednak zawodnicy, którzy potrafią sprawiać niespodzianki.

fot. TVP

Wydarzenie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Sprzedane są wszystkie bilety na weekendowe mecze, których będzie dwanaście (trzy single i debel każdego dnia).

Kibiców elektryzuje przede wszystkim jedna kwestia – wspólny występ Nadala i Federera. Obaj tenisiści bardzo entuzjastycznie wypowiadali się na temat ewentualnej gry deblowej.

– Już dawno rozmawialiśmy, żeby wspólnie zagrać w debla. Było to bardzo dawno temu i nigdy nie doszło do skutku. Czekamy na to z niecierpliwością, żeby kapitan nam pozwolił – powiedział Federer.

Marc Lopez (L), Rafael Nadal (P) (fot. Getty) – Bjoern jest kapitanem i szefem. Jestem tutaj po to, żeby pomóc zespołowi wygrać Laver Cup – dodał Nadał. Do głosu doszedł w końcu legendarny Szwed, który stwierdził: – Są duże szanse na takie zestawienie.

Nadal i Federer bardzo dobrze czują się w grze podwójnej, mimo że na co dzień występują w niej od wielkiego święta. Szwajcar i Hiszpan mają złote medale igrzysk olimpijskich w deblu. Pierwszy z nich wywalczył go w parze z Stanislasem Wawrinką w Pekinie, a drugi z Markiem Lopezem w Rio de Janeiro.

podobne informacje

Laver Cup: Europa pokonała Resztę Świata

Roger Federer przekazał na cele charytatywne ponad 50 mln dolarów

Laver Cup: Federer po raz drugi, nieobecność Nadala

Nadal i Federer zagrali w deblu. "Zapamiętam to do końca życia"