2
:
3
1:1
13'Pasquale Schiattarella
78'Federico Viviani

SPAL – Napoli 2:3. Dramat Milika, seria Napoli trwa

Arkadiusz Milik w meczu ze SPAL zmienił w 70. minucie Piotra Zielińskiego, ale w końcówce źle stanął, doznał urazu kolana i musiał opuścić boisko. W niedzielę przejdzie szczegółowe badania. Jego zespół z trudem pokonał beniaminka 3:2 i po sześciu kolejkach ma komplet zwycięstw.
Arkadiusz Milik (Fot. Getty Images)

Szczęsny zadrwił z kolegi. "Wtedy jeszcze umiałeś grać"

BOHATER
Chyba za takiego trzeba uznać Faouziego Ghoulama. Algierczyk od początku meczu był bardzo aktywny w ofensywie, ale pod bramką rywali brakowało mu skuteczności. Przynajmniej tak się długo wydawało, bo w 83. minucie popisał się rewelacyjną akcją.

JAK PADŁY BRAMKI?
13' Mirco Antenucci dostał piłkę przed polem karnym, zastawił się Kalidou Koulibaly'emu i dograł do Pasquale Schiattarelli, który płaskim strzałem trafił przy samym słupku.
14' Zamieszanie w polu karnym gospodarzy, piłka trafiła na trzynastym metrze pod nogi Lorenza Insigne i ten niemal natychmiast doprowadził do wyrównania.
72' Świetne zachowanie Jose Callejona, który wszedł z głębi pola na dośrodkowaną z głębi pola piłkę i pewnym strzałem głową zapewnił swojej drużynie prowadzenie.
78' Cudowny strzał nad murem z rzutu wolnego Federico Vivianiego. Pepe Reina nawet nie drgnął.
83' Co za gol Ghoulama! Lewy obrońca pociągnął z piłką kilkadziesiąt metrów, zbiegł do środka i zza pola karnego zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo.

Faouzi Ghoulam (Fot. PAP/EPA)

KLUCZOWE AKCJE
7' Hamsik minął dwóch obrońców i uderzył przy słupku. Alfred Gomis sparował piłkę na rzut rożny.
44' Faouzi Ghoulam dośrodkował ostro z lewej strony, Insigne skierował piłkę w stronę bramki, ale Gomis był dobrze ustawiony.
62' Dries Mertens odnalazł w polu karnym Ghoulama, ale temu piłka zaplątała się między nogami i został zablokowany przez obrońców.
74' Milik oabwiał się, że będzie na spalonym i zostawił piłkę Mertensowi. Szkoda, bo Polak był lepiej ustawiony, a strzał jego partnera został zablokowany.
88' Marco Rog zagrał piłkę do Milika, ten wyszedł sam na sam z Gomisem, ale został przez niego zatrzymany.

JAK GRALI POLACY?
Dobry występ Bartosza Salamona, który w pierwszej połowie grał jako prawy z trzech stoperów, a po zmianie stron jako lewy. Kilka dobrych odbiorów, szczególnie w sytuacji, gdy w polu karnym szarżował Allan. Polak od 39 minuty musiał być ostrożniejszy, bo grał z żółtą kartką. Ocena SPORT.TVP.PL – 7.

To nie był najlepszy mecz Zielińskiego. Zaliczył co prawda dwa ważne odbiory, ale w ofensywie był niemal bezproduktywny. Ocena SPORT.TVP.PL – 5.

Milik wszedł za Zielińskiego i w kilka minut brał udział w dwóch bardzo groźnych akcjach Napoli. Na pewno trochę rozruszał swój zespół, ale też zmarnował stuprocentową sytuację. To wszystko jednak bez znaczenia w kontekście kontuzji, którą odniósł w końcówce. Teraz trzeba trzymać kciuki za zdrowie reprezentanta Polski. Ocena SPORT.TVP.PL – 6.

PSG – Bayern, Neymar vs "Lewy" w środę od 20:20 w TVP