tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nadal i Federer zagrali w deblu. "Zapamiętam to do końca życia"

Dwóch najbardziej utytułowanych tenisistów w historii – Roger Federer i Rafael Nadal zagrało razem w deblu. Hiszpan i Szwajcar pokonali Sama Querreya i Jacka Socka 6:4, 1:6, 10-5. Spotkanie zostało rozegrane w ramach Laver Cup, w którym Europa mierzy się z Resztą Świata.
Radość Rogera Federera i Rafaela Nadala (fot. Getty)

Do siedmiu razy sztuka. Wozniacki z tytułem

Próby wspólnej gry deblowej obaj zawodnicy podjęli już w 2006 roku. Nigdy nie doszło jednak do sfinalizowania tego scenariusza. Idealną okazją był tegoroczny Laver Cup, który po raz pierwszy jest rozgrywany w Pradze. To nowa impreza wzorowana na golfowym Pucharze Rydera. Ma być organizowana cyklicznie, raz w roku i rozstrzygać, kto jest lepszy – Europa czy Reszta Świata.

O występie dwóch mistrzów głośno mówiono już na czwartkowej konferencji prasowej. – Wszystko zależy od Bjoerna Borga, on tutaj jest szefem – stwierdzili zgodnie.

Szwed postanowił sprawić nie lada gratkę kibicom i wystawił obu tenisistów do gry deblowej w sobotni wieczór. Federer z Nadalem wygrali spotkanie przeciwko Querreyowi i Sockowi w trzech setach. Nie była to jednak łatwa przeprawa. W jej trakcie fani bawili się doskonale, oglądając kilkanaście efektownych akcji.

– Zawsze pozostaniemy rywalami, do kiedy będziemy aktywnymi zawodnikami. Ten mecz, to było jednak dla mnie coś specjalnego. Miałem wielką przyjemność z dzielenia tej samej strony kortu z Rafą. Wiedziałem, że mogę polegać na nim w trudnych momentach. Obserwowanie jego decyzji i procesu myślowego było bardzo interesujące. Zapamiętam to wydarzenie do końca życia – przyznał Federer.

– Czułem, że biorę udział w czymś specjalnym, wyjątkowym – dodał oszczędny w słowach Nadal. Hiszpan był jednak niezwykle ekspresyjny na korcie. Jego radość po zwycięstwie pokazała, że mimo towarzyskiego charakteru imprezy obaj zawodnicy podeszli do sprawy poważnie.

podobne informacje

Laver Cup: Federer po raz drugi, nieobecność Nadala

Federer i Nadal połączyli siły. Święto tenisa w Pradze

Od 2017 roku nowe rozgrywki w męskim tenisie