24.09.2017, 07:10
Korea Open Tennis 2017
Finał

Seul: finałowy rollercoaster dla Ostapenko

Jelena Ostapenko pokonała Beatriz Haddad Maię 6:7 (5), 6:1, 6:4 w finale turnieju WTA w Seulu. Mecz obfitował w wiele zwrotów akcji i był bardzo emocjonujący. Łotyszka umocni się tym samym na dziesiątym miejscu w rankingu WTA.
WTA Seul, finał: J. Ostapenko – B. Haddad Maia (mecz)
Jelena Ostapenko (fot. Getty)

Dla triumfatorki French Open było to drugie turniejowe zwycięstwo. Nie przyszło jednak łatwo, bo Haddad Maia postawiła trudne warunki.

Pierwszy set padł niespodziewanie łupem Brazylijki. O jego losach zadecydował tie-break, w którym decydujący był jedenasty punkt. Ostapenko przegrała go po prostym błędzie.

Beatriz Haddad Maia (fot. Getty) W drugiej partii podirytowana Łotyszka zaczęła grać na swoim najwyższym poziomie. Efekt? Tylko jeden gem wygrany przez rywalkę.

Decydujący set był festiwalem przełamań. Ostapenko przełamywała rywalkę, by za chwilę stracić podanie. Przy stanie 5:4 skoncentrowała się i nie straciła nawet punktu. Po meczu wpadła w euforię.

Finał w Seulu obserwował komplet publiczności – dziewięć tysięcy. Trybuny stadionu tenisowego wyprzedano po raz pierwszy od 2004 roku, kiedy miała miejsce pierwsza edycja. Ci, którzy zdecydowali się kupić bilet na pewno nie żałowali, bo obie zawodniczki zadbały o odpowiednią temperaturę pojedynku.