tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Milik znów przejdzie operację? Decyzja w poniedziałek

Napoli nie wyklucza, że Arkadiusz Milik będzie musiał przejść operację kontuzjowanego w sobotę prawego kolana. Ostateczna decyzja ma zapaść w poniedziałek po wizycie piłkarza u profesora Paola Marianiego, który przeprowadził w 2016 roku zabieg lewego kolana.
Arkadiusz Milik (fot. Getty Images)

SPAL – Napoli 2:3. Dramat Milika, seria Napoli trwa

W nocy z soboty na niedzielę napastnik reprezentacji Polski miał przejść badanie rezonansem magnetycznym. Oficjalna strona włoskiego klubu nie podaje jego wyników, ale napisała, że nie można wykluczyć operacji.

Piotr Zieliński (fot. Getty Images) Do kontuzji doszło w 88. minucie. Napastnik Napoli na boisku pojawił się w 70. minucie, zmieniając Piotra Zielińskiego, ale z powodu urazu kolana opuścił je tuż przed końcem meczu ze SPAL-em (3:2).

Milik biegł do piłki, a hamując ciężar ciała przeniósł na prawą nogę. Po chwili upadł na murawę i trzymał się za kolano. Na boisku pojawiły się nosze, ale ostatecznie zszedł o własnych siłach wyraźnie jednak utykając.

Niemal dokładnie rok temu w eliminacjach mistrzostw świata z Danią w Warszawie (2:0) Milik zerwał więzadło w lewym kolanie. Do gry wrócił wówczas po czterech miesiącach.

Polski napastnik został powołany przez selekcjonera Adama Nawałkę na najbliższe mecze eliminacji mistrzostw świata z Armenią (5.10 w Erywaniu) i Czarnogórą (8.10 w Warszawie), ale w tej sytuacji jest mało realne, by zjawił się na zgrupowaniu.

Andrzej Niedzielan: reprezentacja zrobiła się przewidywalna

podobne informacje

Zmarnowana szansa Napoli w Belgradzie. Piotr Zieliński: jestem wściekły

Eksperci TVP przed LM: Real najedzony, Liverpool groźny

Grali kadrowicze: Krzysztof Piątek i Piotr Zieliński nie zawodzą

Polski wieczór w Neapolu. Świetny Zieliński, asysta Milika