tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Betard Sparta wróci na tron? 11 lat oczekiwania...

Betard Sparta Wrocław może po jedenastu latach odzyskać drużynowe mistrzostwo Polski na żużlu. Zespół Rafała Dobruckiego ma wszelkie argumenty, żeby zniwelować ośmiopunktową stratę do Fogo Unii Leszno. Relacja "na żywo" z meczu rewanżowego PGE Ekstraligi od 18:45 w aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL.
Vaclav Milik (L), Dominik Kubera (P) (fot. PAP)

Doyle blisko tytułu

Pierwszy mecz finałowy wzbudził spore kontrowersje. Fogo Unia wygrała 49:41, ale po spotkaniu lesznianie mogli mieć spory niedosyt. Wszystko za sprawą piętnastego wyścigu, w którym sędzia zamiast wykluczyć Vaclava Milika, dopuścił go do powtórki. Czech to skrzętnie wykorzystał i pokonał parę gospodarzy.

Błąd arbitra wywołał też przepychanki w parku maszyn. Poszkodowany Piotr Pawlicki miał ogromne pretensje do Milika. W szamotaninę włączyli się działacze obu drużyn. Władze PGE Ekstraligi mają podjąć wiążące decyzje odnośnie tego incydentu dopiero po meczu finałowym.

MAKSYM DRABIK (Z PRZODU) I MAX FRICKE (FOT. PAP/JAKUB KACZMARCZYK) Powrót Drabika

Wrocławianie mają spore szanse na tytuł. W sezonie zasadniczym pokonali rywali 51:39. Wtedy bardzo równo pojechała cała drużyna, tego brakowało w Lesznie, bo od kolegów ewidentnie odstawał Andrzej Lebiediew.

Najważniejszą informacją dla kibiców Betardu Sparty jest jednak powrót Maksyma Drabika. Juniora gospodarzy zabrakło w Lesznie z powodu urazu obojczyka. 19-latek szybko się wykurował i w niedzielę będzie do dyspozycji Rafała Dobruckiego. To spore wzmocnienie, bo w przypadku niedyspozycji jednego z seniorów trener będzie miał większe pole manewru.

Pewną zagadkę stanowi nawierzchnia Stadionu Olimpijskiego. W ostatnich dniach w Polsce było bardzo deszczowo. Organizatorzy zabezpieczyli tor specjalną plandeką. Jeśli o 19:00 nie będzie padać, to zawody powinny wystartować zgodnie z planem.

Kluczowe dla losów poszczególnych biegów będzie odpowiednie rozegranie startu. We Wrocławiu wyprzedzanie na dystansie jest bardzo trudne.

PIOTR PAWLICKI (L) I GRZEGORZ ZENGOTA (FOT. PAP) Klucze do meczu

Fogo Unii Leszno nie można lekceważyć. To zupełnie inna drużyna niż w rundzie zasadniczej, gdzie zdarzały się jej spore wpadki. W fazie play-off żużlowcy Piotra Barona nie ponieśli jeszcze porażki. Do wysokiej formy doszedł Emil Sajfutdinow, który ostatnimi występami w Grand Prix pokazał, że może wywalczyć medal indywidualnych mistrzostw świata.

Kluczem do ewentualnego sukcesu Byków będzie postawa Petera Kildemanda i juniorów. Duńczyk od początku sezonu regularnie zawodzi. W czerwcu wywalczył sześć punktów – teraz taki wynik sztab szkoleniowy Fogo Unii wziąłby w ciemno.

Rewanż zapowiada się arcyciekawie. O tytule mogą zadecydować dopiero wyścigi nominowane. Relacja "na żywo" od 18:45 w aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL.

Składy:
Betard Sparta: 9. Tai Woffinden, 10. Szymon Woźniak, 11. Maciej Janowski, 12. Andrzej Lebiediew, 13. Vaclav Milik, 14. Maksym Drabik, 15. Damian Dróżdż.
Trener: Rafał Dobrucki
Fogo Unia: 1. Emil Sajftutdinow, 2. Peter Kildemand, 3. Piotr Pawlicki, 4. Grzegorz Zengota, 5. Janusz Kołodziej, 6. Dominik Kubera, 7. Bartosz Smektała.
Trener: Piotr Baron.

Kto zostanie DMP na żużlu?
Kto zostanie DMP na żużlu?
  • 66.7%Betard Sparta Wrocław
  • 33.3%Fogo Unia Leszno

podobne informacje

PGE Ekstraliga: Falubaz w wyjazdowym dołku

Hit na inaugurację Ekstraligi. Remis we Wrocławiu

Żużlowcy w Polsce trenują jak kierowcy Formuły 1

Ekstraliga: Betard Sparta pokazała moc. Czwarta porażka Stali