tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Liga Mistrzów: bramkarz, który nie broni. 11 lat bez czystego konta

1 listopada 2006 roku – to wtedy po raz ostatni Igor Akinfiejew zachował czyste konto w meczu fazy grupowej lub pucharowej Ligi Mistrzów. Bramkarz CSKA Moskwa mógł przerwać tę niechlubną serię w środę w spotkaniu 3. kolejki przeciwko Basel, ale jego drużyna przegrała 0:2.
Igor Akinfiejew w tegorocznej Lidze Mistrzów (Fot. Getty Images)

Liga Mistrzów: rekord Casillasa wymazany. Teraz należy do bramkarza Benfiki


Akinfiejew po raz ostatni nie wpuścił gola w meczu fazy grupowej z Arsenalem, który zakończył się bezbramkowym remisem. Co ciekawe, w tamtej edycji londyńczycy nie pokonali go także w pierwszym spotkaniu.

Igor Akinfiejew broni strzał Robina van Persiego 1.11.2006 roku (Fot. Getty Images) Od 1 listopada 2006 roku rosyjski bramkarz w meczach fazy grupowej oraz fazy pucharowej miał 41 okazji do zachowania czystego konta. Ostatnią w środę u siebie przeciwko Szwajcarom. Nie "skorzystał" z żadnej.

Oczywiście trudno tylko jego winić za to, że zespół od tak dawna traci gole w elitarnych rozgrywkach. Ale od początku swojej fatalnej passy Akinfiejew opuścił z powodu kontuzji jedenaście meczów Ligi Mistrzów i dwa moskwianie kończyli na zero z tyłu. To także było już dość dawno, bo w dwóch grupowych spotkaniach z Trabzonsporem, rozegranych jesienią 2011 roku.

podobne informacje

Mundial 2018. Lloris, Courtois, Akinfiejew... TOP 10 parad mundialu

Mundial 2018. Trzy pokolenia golkiperów. Sukces Rosjan wykuty przez bramkarzy

Mundial 2018. Echa rosyjskiego sukcesu. Akinfiejew uhonorowany przez... zoo

Mundial 2018. Pewność między słupkami. Bramkarze bohaterami ćwierćfinałów?