tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Fed Cup: Azarenka nie zagra powodu problemów rodzinnych

Białoruska tenisistka Wiktoria Azarenka poinformowała, że nie może wrócić do kraju i w nadchodzący weekend wystąpić w meczu finałowym Pucharu Federacji przeciwko reprezentacji USA. Powodem są sprawy rodzinne.
Wiktoria Azarenka (fot. Getty)

Kriokomora, Tatry... Radwańska przygotowuje się do sezonu

– To dla mnie bolesne, że nie mogę zagrać w tym meczu, ale problemy rodzinne powodują, że muszę zostać w Kalifornii, gdzie sprawuję opiekę nad synem – napisała Azarenka na Twitterze.

(fot. twitter.com/vika7)

Białorusinka z tego samego powodu pod koniec sierpnia zrezygnowała z udziału w wielkoszlemowym US Open. Od kilku miesięcy walczy bowiem w sądzie o prawo do opieki nad synem.

W grudniu ubiegłego roku została matką, a w czerwcu wróciła do rywalizacji. W pierwszych turniejach po wznowieniu kariery towarzyszył jej synek Leo. Tuż po Wimbledonie zdobywczyni dwóch tytułów wielkoszlemowych rozstała się jednak z partnerem Billym McKeague'em i od tego czasu są w trakcie ustalania w sądzie kwestii praw do opieki nad dzieckiem.

Na wyjazd Azarenki z USA z synem kategorycznie nie zgadza się ojciec dziecka.

Azarenka z synem (fot. twitter.com/vika7)

Puchar Federacji (Fed Cup) to drużynowe rozgrywki tenisowe krajowych reprezentacji kobiecych, odpowiednik męskiego Pucharu Davisa. Są rozgrywane co rok. W poprzedniej edycji triumfowały Czeszki.

Magda Linette: grałam na równi z dziewczynami z topu

podobne informacje

WTA: Osaka i Giorgi zmierzą się w półfinale

US Open: Azarenka, Kuzniecowa i Wawrinka z "dzikimi kartami"

Wimbledon: Pliskova w trzeciej rundzie

Miami: żelazna Stephens zmęczyła Azarenkę