tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Peru jednak nie zagra na mundialu? Grozi mu wykluczenie

Reprezentacji Peru grozi wykluczenie z udziału w finałach mistrzostw świata w Rosji. Powodem zawirowania polityczne w tym południowoamerykańskim kraju. Zespół Ricardo Gareci z chęcią zastąpiliby Włosi i Chilijczycy.
Edison Flores (fot. Getty Images)

Tak pracuje Fabiański – zobacz trening Polaka

Kilka dni temu Paloma Noceda, posłanka partii rządzącej – Fuerza Popular, złożyła projekt ustawy, która może ograniczyć autonomię peruwiańskiej federacji piłkarskiej. Rząd miałby możliwość ingerencji w jej działanie. Jeśli zmiany w prawie sportowym wejdą w życie, tym samym zostanie naruszony statut FIFA, która bezwzględnie broni niezależności krajowych związków.

Peru może zostać wykluczone na podstawie artykułu 7 regulacji w sprawie organizacji mistrzostw świata w Rosji. We Włoszech uważa się, że tamtejsza reprezentacja może zająć miejsce zespołu z Ameryki Południowej. Podobne nadzieje mają w Chile.

Gdyby już ktoś miał jednak zastąpić Peru, to bardziej realna jest kandydatura Nowej Zelandii. Po pierwsze, liczba drużyn z Europy na tym turnieju jest ściśle określona i nie może zostać przekroczona, co dyskwalifikuje Włochów. Ale przede wszystkim to właśnie All Whites odpadli z zespołem Gareci w barażu międzykontynentalnym.

Zobacz jak prezentują się stadiony na mundial w Rosji

podobne informacje

Paulo Guerrero nie zagra na mundialu

Zadecydowały rzuty karne. Kolumbia w półfinale

Copa America 2016: kto z kim w ćwierćfinale?

Brazylia – Peru 0:1. Gol ręką dał awans