tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ronaldo, Messi, Zidane... Wasza jedenastka XXI wieku

We wtorek UEFA wybrała najlepszą jedenastkę XXI wieku. My zrobiliśmy alternatywne głosowanie i to wy, kibice wybraliście wymarzoną drużynę stworzoną z piłkarzy od 2000 roku. Jest kilka różnic w porównaniu do wyboru Europejskiej Unii Piłkarskiej.
Cristiano Ronaldo, Leo Messi, Zinedine Zidane (fot. Getty Images)

Drużyna roku UEFA: dwóch Polaków nominowanych

W wyborze kibiców jest pięć różnic w porównaniu do jedenastki UEFA. Zostaliśmy przy ustawieniu 1-4-3-3 – według was najlepszym bramkarzem XXI wieku jest Gianluigi Buffon, a nie Iker Casillas. Na środku obrony Gerarda Pique zastąpiliście Paolo Maldinim, a na lewej Philippa Lahma zamieniliście na Roberto Carlosa.

W drugiej linii nie ma Stevena Gerrarda i Xaviego Hernandeza, są za to Zinedine Zidane i Ronaldinho. Naszym zdaniem to dobra zmiana.

Nie zmieniliście natomiast napastników, zostawiając trio Thierry Henry, Cristiano Ronaldo i Leo Messi. Jest to wybór, z którym też w pełni się zgadzamy.

Najlepsza jedenastka XXI wieku wg UEFA:

fot. UEFA.COM

Buffon zdobył ponad połowę waszych głosów (dokładnie 52,5 proc.). Zdecydowanie wyprzedził Ikera Casillasa (36,9 proc) i Manuela Neuera (10,6 proc.).

Wśród obrońców najwięcej osób głosowało na Carlesa Puyola (29,2 proc.). Sergio Ramos uzyskał 23,3 proc., Carlos – 12.2 proc., a Maldini – 9,3 proc.

W drugiej linii najwięcej głosów zdobył Ronaldinho – 33,9 proc. Drugim wyborem był Zidane – 20,8 proc., a trzecim Andres Iniesta – 16,6 proc.

Z napastników najwięcej głosów oddaliście na Messiego – 45 proc. Drugi był Cristiano Ronaldo – 36,8 proc, a trzeci Henry – 9,2 proc.

Jedenastka XXI wieku wg użytkowników SPORT.TVP.PL:

fot. buildlineup.com

podobne informacje

Hiszpanie z Ekstraklasy o Krzysztofie Piątku. "Przypomina Cristiano Ronaldo"

Rozprawa Ronaldo w styczniu. Piłkarz Juventusu zostanie skazany na dwa lata więzienia

Iker Casillas dogonił Ronaldo. Historyczny wyczyn bramkarza FC Porto

Santiago Solari odpowiedział Cristiano Ronaldo. "Mamy pokorny zespół"