tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PK: siostrzeniec Małysza wygrał w Whistler

Za nami dobra sobota dla polskich skoków narciarskich. Drugie miejsce w konkursie drużynowym w Titisee-Neustadt zajęła nasza reprezentacja. Z kolei w Whistler w zawodach Pucharu Kontynentalnego wygrał Tomasz Pilch.
Tomasz Pilch (fot. Facebook/Polski Związek Narciarski)

Polska wróciła na podium. "Dajcie się nam rozkręcić"

Tomasz Pilch wygrał w Whistler inauguracyjne zawody sezonu 2017/18 Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. 17-letni Polak o 1,5 punktu wyprzedził Austriaka Philippa Aschenwalda. Trzeci był Norweg Marius Lindvik, który 3,7 punktu straty. Zawodnik jest siostrzeńcem Adama Małysza.

To był dopiero trzeci start Pilcha w zawodach tej rangi. W poprzednim sezonie w Zakopanem dwukrotnie kończył rywalizację na pierwszej serii.

Na półmetku sobotnich zmagań w Kanadzie Polak i Austriak mieli taki sam dorobek. W finałowej próbie Pilch osiągnął o 0,5 m więcej od rywala i otrzymał lepsze noty za styl. Klemens Murańka zajął 25. miejsce, Przemysław Kantyka 29., a Paweł Wąsek 36.

Wygraną siostrzeńca skomentował także sam Małysz. "Kolejna niesamowita wiadomość, tym razem z Kanady. Tomek Plich wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego. Wielkie brawa" – napisał na Facebooku czterokrotny zdobywca Kryształowej Kuli.

(fot. profil Adama Małysza na Facebooku)
Skoczkowie w roli Mikołajów. Biało-czerwoni wsparli Szlachetną Paczkę

podobne informacje

PŚ w skokach: tureckie Erzurum we wstępnym kalendarzu na sezon 2019/20

Skoki narciarskie: Austriak Philipp Aschenwald wygrał Puchar Beskidów. Aleksander Zniszczoł czwarty

"Doping", wirus i uraz. Problemy mistrzów olimpijskich

Nowości w kadrze skoczków. Horngacher nie odpuszcza