tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Stoch: każdy ma prawo do gorszego dnia

Sześciu Polaków zakwalifikowało się do sobotniego konkursu na skoczni Kulm w Bad Mitterndorf. Kamil Stoch w piątkowych kwalifikacjach zajął dopiero 16. miejsce. – Nie oddawałem dobrych skoków, ale nie załamuję się. Jutro postaram się czerpać więcej radości z rywalizacji – powiedział triumfator Turnieju Czterech Skoczni. Transmisje z zawodów w Bad Mitterndorf w TVP1. Relacje "na żywo" w aplikacji i na SPORT.TVP.PL.
Kamil Stoch: każdy ma prawo do gorszego dnia
Kamil Stoch (fot. PAP)

PŚ: czas lotników. Sześciu Polaków na mamucie Kulm

Piątkowe treningi stały pod znakiem dominacji Norwegów. Nie inaczej było w kwalifikacjach, które wygrał Daniel Andre Tande. Polacy nie zachwycili w pierwszym dniu rywalizacji na Kulm. Żaden z nich nie przedarł się do pierwszej dziesiątki podczas treningów i kwalifikacji.

Goldberger sprawdził Kulm. Skoczył najdalej – W piątek nie oddawałem dobrych skoków. Nie mogłem znaleźć czucia w pozycji najazdowej – powiedział po kwalifikacjach Stoch. – Nie załamuję się. Każdy ma prawo do gorszego dnia. Jutro kolejne możliwości. Spróbuję czerpać więcej radości z rywalizacji – dodał.

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata przyznał, że po Turnieju Czterech Skoczni czuje jeszcze zmęczenie. – Po tak intensywnych ośmiu dniach przydałby się tydzień, albo najlepiej dwa leżenia na słońcu – powiedział.

Stoch zapewnił jednak, że sił do walki w kolejnej części sezonu na pewno mu nie zabraknie. – Kumuluję energię w Kulm! – zakończył.

Goldberger sprawdził Kulm. Skoczył najdalej
Maciej Kot: czuję się tu naprawdę dobrze
Stefan Hula: błąd tutaj byłby bardzo kosztowny
Kamil Stoch: każdy ma prawo do gorszego dnia