tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Pobity rekord transferowy w MLS. Zapłacono…

Transferowa karuzela kręci się nie tylko w Europie i w Chinach. W styczniu nie próżnują za Atlantykiem, o czym przekonali się w piątek kibice w Stanach Zjedonocznych.
Ezequiel Barco (fot. Getty Images)

Plebiscyt: co nudzi Polaków? Oceniamy dyscypliny sportu!

W MLS rekord transferowy złamała Atlanta United. Drużyna z miasta Coca-Coli sięgnęła po 18-letniego ofensywnego pomocnika Independiente, Ezequiela Barco. Według "ESPN" zapłacą za niego… 15 milionów dolarów. Argentyńczycy zastrzegli, że jeśli zawodnik zostanie ponownie sprzedany przed końcem 2019 roku, przypadnie im z tego tytułu 30 procent z kwoty zakupu.

W Stanach Zjednoczonych nie dotarła jeszcze moda na bardzo drogie transfery. Działacze z Atlanty przebili wynik Toronto FC, który w 2013 roku zapłacił AS Roma 13 milionów dolarów za Michaela Bradleya. United wydawali spore, jak na MLS, pieniądze także w roku 2016, kiedy za 8,5 miliona dolarów pozyskano Miguela Almirona.

Barco jest drugim najdrożej sprzedanym zawodnikiem przez Independiente. Argentyńczycy najwięcej zarobili na Sergio Aguero, którego w 2006 roku zakupiło Atletico Madryt.

Bereszyński do Interu, Kownacki do... Juventusu?

podobne informacje

Beckham nazwał klub. Ukłon w stronę Latynosów

Szokujące zdjęcie Zlatana. "Powiedzieli, że to koniec"

"Urodziłem się stary, ale umrę młodo". Zlatan pełen wigoru

Oficjalnie: Zlatan opuszcza Manchester. Zagra w USA