tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nokaut na Krzysztofie Włodarczyku nagrodzony w Rosji

Nokaut Murata Gassijewa na Krzysztofie Włodarczyku został uznany najefektowniejszym finiszem 2017 roku podczas gali "Gwiazdy Boksu" w Moskwie. 24-latek podczas rosyjskiego plebiscytu zdobył jeszcze jedną cenną nagrodę.
Krzysztof Włodarczyk (Fot. Getty Images)

Wygrane Włodarczyka i Głowackiego w Nysie

"Gwiazdy Boksu" rozdawane są od 2014 roku, mają na celu propagowanie rosyjskiego boksu zawodowego i olimpijskiego. W kapitule głosującej znajdują się dziennikarze z największych portali, stacji radiowych i telewizyjnych. W tej grupie jest również Nikita Michałkow – wybitny aktor i reżyser, wielki miłośnik szermierki na pięści.

"Żelazny" Murat Gassijew został wyróżnionych w dwóch kategoriach. Zunifikowany czempion kategorii junior ciężkiej wybrany najlepszym bokserem oraz autorem najefektowniejszego nokautu w ubiegłym roku.

W październiku zawodnik pochodzący z Władykaukazu zastopował w trzeciej rundzie Krzysztofa Włodarczyka w ramach turnieju World Boxing Super Series. Znakomita kombinacja lewego podbródkowego i ciosu na korpus boleśnie zatrzymały "Diablo".

– To był ostry nokaut, który zastopował byłego mistrza świata z Polski — komentują rosyjskie media.Gassijew ma już za sobą udany początek 2018 roku. 3 lutego w Soczi znokautował w ostatniej 12. rundzie Yuniera Dorticosa, z przytupem wchodząc do finału turnieju WBSS. O tytuł dominatora dywizji cruiser powalczy z Ołeksandrem Usykiem 11 maja w Arabii Saudyjskiej.

podobne informacje

Walka Manny Pacquiao – Adrien Broner. Czterdziestolatek w formie. "Rywal walczył jak ciepła klucha"

Mistrz pozostał mistrzem. Świetna walka Pacquiao

Andrade po raz pierwszy obronił tytuł mistrza świata

Walka Manny Pacquiao – Adrien Broner w TVP Sport! [TRANSMISJA]