tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Pierwsza kobieta w Overwatch League

Liga Overwatch to stosunkowo nowe rozgrywki na esportowej scenie. W szeregi jednej z ligowych drużyn wstąpiła właśnie Kim "Geguri" Se-Yeon.
Shanghai Dragons

Nasze typy w plebiscycie Polish Esport Awards. W czwartek wyniki


Inauguracyjny sezon Overwatch League rozpoczął się 10 stycznia. W turnieju grają drużyny z trzech kontynentów. Jeden z Teamów, mianowicie Shanghai Dragons zasiliła pierwsza kobieta w lidze, Kim "Geguri" Se-Yeon.

Ta 19-latka już od lat jest rozpoznawalna w kręgach związanych z Overwatch. W 2015 roku została oskarżona o oszustwa z powodu… dobrej gry i zmuszona była udowodnić na żywo, że jakość rozgrywki zawdzięcza wyłącznie własnym umiejętnościom. Gra w Lidze Overwatch nie jest jednak pierwszym sukcesem młodej Koreanki. "Geguri" ma na koncie występy w jednej z koreańskich lig, Apex. A należy pamiętać, że była to najważniejsza liga przed uruchomieniem oficjalnych rozgrywek przez Blizzard.

Drużyna Shanghai Dragons zrekrutowała jeszcze trzech nowych graczy, a są nimi: He "Sky" Junjian - 18-letni ćwierćfinalista światowego pucharu Overwatch, Lee "Fearless" Lee Eui-Seok - agresywny gracz z sukcesami w APEX Challengers, and Chon "Ado" Gi-Hyeon - 19-letni ćwierćfinalista drugiego sezonu turnieju APAC. "Smoki z Szanghaju" mają nadzieję, że nowy skład poprawi ich wyniki w lidze. Obecnie organizacja jest w trakcie uzyskiwania wiz do Stanów Zjednoczonych dla swoich nowych zawodników.

podobne informacje

Kikis i Jactroll kontra Vander w 8. kolejce EU LCS