Puchar EHF: Azoty bez szans w starciu z Granollers

Nie udał się szczypiornistom Azotów wyjazd do Katalonii na drugi grupowy mecz Pucharu EHF. W starciu z Fraikin Granollers puławianie przegrali 26:32 (14:21), właściwie ani przez moment nie zagrażając skutecznie grającym gospodarzom.
Bartosz Jurecki (fot. PAP)

Puławianie na inaugurację rozgrywek wygrali u siebie z Wacker Thun 31:29. W drugiej kolejce czekało ich jednak o wiele trudniejsze zadanie. Tym bardziej, że do Hiszpanii polecieli bez kontuzjowanego Witalija Titowa.

Niestety od pierwszych minut na parkiecie w Granollers dominowali gospodarze, którzy prowadzili 5:1, a po chwili już 10:5. Hiszpanie grali wysoko, agresywnie w obronie. Bezbłędnie wykorzystywali też straty graczy Azotów w ataku.

Na przerwę gospodarze schodzili z prowadzeniem siedmiu trafień. Najwięcej trafień – cztery – dla Granollers zanotował doświadczony Adria Figueras. Puławianie próbowali odpowiadać dobrą współpracą rozgrywających z jego vis a vis, czyli Bartoszem Jureckim. Ciężar gry w ataku próbował też brać na siebie Marko Panić.

W grze polskiego zespołu zdecydowanie jednak brakowało solidnej obrony i wsparcia ze strony bramkarzy.

Po przerwie w obu tych elementach gra polskiego zespołu wyglądała nieco lepiej. Gościom udało się nawet odrobić część strat. W pewnym momencie tracili do rywali już tylko cztery trafienia.

Niwelowanie strat w dużej mierze wynikało jednak z wyraźnego rozprężenia w szeregach gospodarzy, których zwycięstwo ani przez chwilę nie było poważnie zagrożone.

W trzeciej kolejce fazy grupowej Pucharu EHF puławian czeka kolejny trudny test, jakim będzie starcie z francuskim Chambery Savoie.