tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Esport na światowym poziomie w Telewizji Polskiej

Kanał TVP Sport został wyłącznym partnerem transmisji telewizyjnej cyklu rozgrywek Intel Extreme Masters, ESL One i ESL Mistrzostwa Polski. Już w najbliższy weekend na stronie SPORT.TVP.PL, w aplikacji mobilnej TVP Sport, na kontach TVP Sport na Facebooku i YouTube transmisja z ESL One. W kolejnym – również na antenie TVP Sport – esportowe Mistrzostwa Świata czyli Intel Extreme Masters z Katowic.
Święto esportu w katowickim Spodku (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Telewizja Polska pokaże setki godzin najważniejszych transmisji esportowych w swoich kanałach internetowych – stronie SPORT.TVP.PL, aplikacji mobilnej TVP Sport, na kontach na Facebooku (TVP Sport i TVP Esport) oraz na YouTube. Nie zabraknie relacji z najważniejszych wydarzeń na antenie TVP Sport.

Telewizja Polska nabyła także prawa do cyklicznego programu esportowego – "Esport weekly" oraz programów ze skrótami wszystkich imprez realizowanych przez ESL. Dzięki temu widzowie będą mogli obejrzeć dodatkowe, ekskluzywne materiały z turniejów w języku polskim.

Znalazło się także miejsce na najbardziej prestiżowe rozgrywki narodowe, czyli ESL Mistrzostwa Polski. Jest to historyczny moment dla polskiego esportu, bowiem ESL Mistrzostwa Polski zostają pierwszą ligą w Polsce, której rozgrywki emituje telewizja. TVP Sport otrzymało wyłącznie prawa do transmisji telewizyjnej. Mecze będzie można oglądać także w internetowym serwisie TVP Sport, natomiast równolegle dostępny będzie streaming w kanałach internetowych ESL (Facebook, Twitch,itd.).

Zaangażowanie Telewizji Polskiej w esport zostanie zainaugurowane już podczas najbliższego weekendu w katowickim Spodku, który gości rozgrywki Intel Extreme Masters i ESL One. Stacja przygotowała dla uczestników imprezy specjalną strefę chillout.

Katowice is esports. Zobacz klip promujący Intel Extreme Masters i ESL One Katowice 2018!

Wielkie emocje w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym rozpoczną się 24 lutego. 16 najlepszych drużyn z całego świata przez dwa dni będzie rywalizowało w turnieju Dota 2 – kultowej gry z gatunku MOBA.

Przez cały następny tydzień będą rozgrywane mecze podczas IEM Katowice 2018 – jednej z największych imprez esportowych na świecie: Counter-Strike: Global Offensive (kontynuacji jednej z najbardziej popularnych gier FPS w esporcie) i StarCraft II (najbardziej znanej na świecie gry strategicznej, osadzonej w klimatach science fiction). Mistrzowie świata zostaną wyłonieni w play-offach, które zostaną rozegrane w dniach 2-4 marca.

Finałowy weekend ESL One Katowice oraz cały tydzień zmagań w IEM Katowice 2018 pokaże m.in. na kanałach Facebook (TVP Esport oraz TVP Sport), na kanale YouTube. Z kolei finał zmagań w CS:GO będzie można zobaczyć na antenie TVP Sport w niedzielę (4 marca) od 22:00 w kanale telewizyjnym TVP Sport.

Wielkie esportowe emocje! Intel Extreme Masters oraz ESL One Katowice 2018 w TVP [zwiastun]