tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Joanna Drabik ma nowy klub. Polka zagra na Węgrzech

Obrotowa reprezentacji Polski Joanna Drabik po zakończeniu sezonu 2017/18 odejdzie z MKS Perły Lublin. 24-latka od lipca będzie zawodniczką piątej aktualnie drużyny ligi węgierskiej, Siofok KC.
Joanna Drabik (fot. PAP/EPA)

Lis: jeszcze rok temu nie uwierzyłbym, że będę pracował z kobietami

O wyjeździe Drabik z kraju mówiło się od dłuższego czasu. Kołowa prowadziła rozmowy z kilkoma klubami, ale wybrała ofertę z Węgier.

Siofok to bardzo ambitny klub, który stawia sobie wysokie cele i gdzie będę mogła się rozwinąć. Moim marzeniem było grać w silnej i wymagającej lidze, a takie są właśnie rozgrywki na Węgrzech. Z Siofok chcę wygrać jak najwięcej trofeów – skomentowała transfer Polka.

Drabik opuści Lublin po pięciu latach. Obrotowa trafiła tam w 2013 roku z KSS Kielce, gdzie zaczynała grę. W dorobku ma trzy tytuły mistrzyni kraju.

Antoni Parecki (fot. PAP) W Siofok 24-letnia kołowa spotka byłego II trenera reprezentacji Polski, Antoniego Pareckiego, który w węgierskim klubie odpowiada za pracę bramkarek. Pierwszym szkoleniowcem zespołu jest z kolei Lars Rasmussen, brat Kima Rasmussena – do lipca zeszłego roku selekcjonera reprezentacji Polski, a obecnie trenera węgierskiej kadry. – Cieszę się na możliwość codziennej współpracy z Antonim; mamy ze sobą bardzo dobrą relację – dodała.

Obecnie w składzie węgierskiego zespołu są dwie kołowe – mająca tunezyjskie i węgierskie obywatelstwo Asma Elghaoui oraz reprezentantka Chorwacji Katarina Jeżić. W klubie grają też m.in. francuska mistrzyni olimpijska Estelle Nze Minko oraz reprezentantka Niemiec, Sabina Boehme.

MKS Perła nie ma ogłosił jeszcze kto zajmie w zespole miejsce Drabik. Oprócz 24-latki, w składzie drużyny jest jeszcze jedna kołowa, Sylwia Matuszczyk.

Drabik jest kolejną reprezentantką Polski, która po sezonie 2017/18 wyjedzie z PGNiG Superligi. W lutym kontrakt z czołowym klubem Europy, Metz HB, podpisała Aleksandra Zych, a barwy zmieni też Romana Roszak, którą interesują się drużyny z Bundesligi.

podobne informacje

ME 2018 piłkarek ręcznych. Znamy skład Polek na mecz z Serbią. Drabik gotowa

ME 2018 piłkarek ręcznych. Polki w drodze do Nantes. Ważą się losy występu Joanny Drabik

Puchar EHF kobiet: trzy reprezentantki Polski zagrają w fazie grupowej

ME 2018 piłkarek ręcznych: urazy, stłuczenia, choroba. Problemy kadry na starcie przygotowań