tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Piątkowska: nie mogę się wdać w bijatykę

Ewa Piątkowska 25 maja będzie broniła pasa mistrzyni świata w gali na PGE Narodowym. W rozmowie z Sebastianem Szczęsnym przyznała, że wzięcie udziału w wydarzeniu przed tak dużą publicznością będzie dla niej czymś wyjątkowym i musi do tego przygotować się przede wszystkim mentalnie. Transmisja gali w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej od godz. 18:05.
Piątkowska: to będzie wyjątkowe przeżycie. Obym się nie spaliła
Ewa Piątkowska (fot. TVP)

O formie i przygotowaniach:
– Jestem w dobrej formie, nie mam kontuzji. Okres przygotowawczy przepracowałam naprawdę mocno, więc spodziewam się być w dobrej dyspozycji. We wtorek przyjeżdża do mnie sparingpartnerka, pod koniec czeka mnie jeszcze jeden sparing, ale już krótszy. Ten wtorkowy będzie wymagający, ponieważ zrobię 8-10 rund z dwiema osobami. Potem treningi będą już spokojniejsze. Bywają już takie momenty, że mam dużo energii, największe zmęczenie minęło. Miałam obawy, że forma przyszła za szybko, ale to jeszcze nie jest moja najlepsza dyspozycja, będzie jeszcze lepiej.

O rywalce:
– Maria Lindberg jest dobra technicznie, potrafi się bronić. Wypracowała sobie taki styl "chowania się" pod ciosy, ponieważ większość jej przeciwniczek jest wyższa od niej. Robi to bardzo sprawnie. Na pewno jest bardzo silna, ponieważ większość walk kończy przed czasem. Nie można jej też zarzucić braku kondycji, bo od pierwszej do ostatniej rundy zawsze naciera. Muszę pracować na nogach, zadawać dużo ciosów prostych, które ją zastopują i nie dadzą szansy rozpoczynać ataków. Nie można się z nią wdawać w bijatykę, bo może się okazać, że jest ode mnie silniejsza.

O PGE Narodowym:
– To będzie wyjątkowe przeżycie, nie do porównania z moimi poprzednimi galami. Byłam na tym obiekcie przy okazji innych wydarzeń sportowych, ale nie wyobrażałam sobie, że to właśnie ja tam wystąpię. Chodzi o to, by cała ta otoczka mnie zmobilizowała, a nie spaliła. Teraz mam już mniej treningów, więc będę mogła się mentalnie przygotować do tej walki.

Kto wygra walkę?
Kto wygra walkę?
  • 74.5%Ewa Piątkowska
  • 25.5%Maria Lindberg

podobne informacje

Szpilka – Wach: polska walka roku 10 listopada w TVP [transmisja]

Szpilka vs Wach. "Jesteśmy kibicom winni taką walkę"

Gorąco przed walką Szpilka vs Wach. Mocna obsada magazynu Ring TVP Sport

Piątkowska musi rozwiązać tajemnicę. "Nauka dopiero w ringu"