37
16.05.2018, 18:30
Superliga, runda finałowa, 2017/2018, 1/2 finału

Superliga: pierwszy krok Vive do finału. Azoty bezradne

Nie było emocji w pierwszym półfinałowym starciu PGNiG Superligi pomiędzy Azotami i PGE Vive. Na parkiecie w Puławach kielczanie wygrali 37:27 (20:10) i już mogą szykować się na walkę o obronę tytułu. Formalności muszą jednak dopełnić jeszcze w rewanż przed własną publicznością, który zaplanowano na 20 maja.
Dean Bombac (fot. PAP)

Lijewski trenerem Orlen Wisły Płock? "Nie ma o czym mówić"

Dzień wcześniej (19 maja) kielczanie poznają finałowego rywala. Tego wyłoni rewanżowy mecz pomiędzy Gwardią Opole i Orlenem Wisłą Płock. W pierwszym spotkaniu górą byli opolanie, którzy wygrali u siebie 33:32.

Bartosz Jurecki (fot. PAP) Zdecydowanym faworytem finału będzie jednak Vive. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa w środowym występie przeciwko puławianom zagrali doskonale. Od pierwszych minut postawili na wysoką, agresywną obronę, wobec której gospodarze byli zupełnie bezradni.

Agresji chwilami było nawet zbyt dużo, czego efektem były kolejne dwuminutowe kary dla Mateusza Kusa. Ostatecznie obrotowy Vive występ w półfinale zakończył przedwcześnie, otrzymując czerwoną kartkę z gradacji kar już w 35. minucie spotkania.

W ofensywie liderem mistrzów Polski był tego dnia Darko Djukić, który bezbłędnie kończył kontry zespołu. Ostatecznie serbski skrzydłowy trafił do bramki rywali osiem razy.

Pięć bramek po rzutach z drugiej linii zdobył Alex Dujszebajew. Po cztery trafienia zanotowali doświadczeni Mateusz Jachlewski i Karol Bielecki.