tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Finał Pucharu Niemiec Bayern Monachium – Eintracht Frankfurt w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej [TRANSMISJA]

Bayern Monachium stoi przed wielką szansę zdobycia dubletu. Przed Bawarczykami ostatni mecz w tym sezonie – piłkarze Juppa Heynckesa zmierzą się w finale Pucharu Niemiec z Eintrachtem Frankfurt. Transmisja meczu w sobotę od 19:55 w TVP1, SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej. Mecz skomentuje Dariusz Szpakowski.
Piłka nożna, Puchar Niemiec: finał Bayern Monachium – Eintracht Frankfurt
Puchar Niemiec (fot. Getty Images)

Obrona Lewandowskiego. "To nie jest sprawiedliwe"

SZCZEGÓŁY TRANSMISJI
Godzina:
20:00 (TVP1, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna TVP Sport), 23:10 (retransmisja w TVP Sport)
Komentatorzy: Dariusz Szpakowski, Andrzej Juskowiak
Prowadzący studio: Rafał Patyra
Goście w studiu: Adam Matysek, Robert Podoliński
Reporter: Hubert Bugaj

Starcie z Eintrachtem będzie szczególne dla Juppa Heynckesa. W ostatnim meczu ligowym ze Stuttgartem doświadczony szkoleniowiec pożegnał się z publiką na Allianz Arena. W Berlinie jednak definitywnie pożegna się z futbolem. 73-latek zapowiedział bowiem już dawno, że po tym sezonie wróci na emeryturę.

Dla monachijczyków będzie to więc szansa, by podziękować trenerowi za lata pracy w Bawarii i zdobyć dublet. Piłkarze z południa Niemiec bez żadnych problemów zdobyli mistrzostwo Niemiec, a teraz mogą do tego dołoży także krajowy puchar.

Konfrontacja z Eintrachtem będzie miała jeszcze jeden podtekst. Aktualny szkoleniowiec Orłów, czyli Niko Kovac, w czerwcu zastąpi bowiem Heynckesa w Bayernie. Chorwat przejmie obowiązki pierwszego trenera i będzie miał w sobotę doskonałą okazję do tego, by ostatecznie udowodnić, że zasłużył na ten zawodowy awans.

podobne informacje

Prasa przed finałem Pucharu Niemiec. "To historyczny moment"

Wyczekiwany powrót. Neuer znów w kadrze Bayernu

Burza wokół Lewandowskiego. "Nie powinien dać się zwariować"

Piwo, Galileusz i modlitwa. Życiowa misja Niko Kovaca