tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Buffon: odchodzę z Juve. W sobotę ostatni mecz

Gianluigi Buffon rozegra w sobotę ostatni mecz w barwach Juventusu Turyn. Nie wiadomo czy Włoch będzie kontynuował karierę. – Byłem przekonany, żeby ją zakończyć, ale 15 dni temu otrzymałem ciekawą propozycję. Następny tydzień pokaże, co dalej – stwierdził.
Gianluigi Buffon (fot. Getty)

Jedyny taki wywiad. Pique przepytał Buffona

Konferencję prasową rozpoczął prezydent klubu, Andrea Agnelli. – Wojciech Szczęsny będzie bronił naszej bramki w następnym sezonie – przyznał.

Później mikrofon przejął Buffon, który poinformował, że rozegra ostatni mecz w Juventusie przeciwko Veronie w sobotę. – To najlepsza droga, żeby podsumować moją przygodę w Turynie. Cały czas obawiałem się, że dojadę do mety z popsutym silnikiem, ale tak się nie stało. Jestem dumny z formy w wieku 40 lat. Starałem się spełniać najwyższe wymagania, jakie są stawiane w Juve – stwierdził.

Włoch przeszedł do Starej Damy z Parmy w 2001 roku. Turyńczycy zapłacili za niego 23 miliony funtów. Wówczas był to rekord transferowy na pozycji bramkarza. Zawodnik stał się symbolem i legendą Juventusu. Nie zdecydował się na zmianę zespołu nawet po relegacji do Serie B.

Gianluigi Buffon (fot. Getty) Pierwotnie media informowały, że Buffon zakończy karierę. Specjalną okładkę w czwartek poświęciła mu nawet "La Gazzetta dello Sport". 40-latek zaskoczył jednak dziennikarzy.

– Chciałem zakończyć karierę. Mam jednak propozycję pracy zarówno na boisku jak i poza nim. Podejmę decyzję w następnym tygodniu – powiedział.

– Teraz najważniejszy jest sobotni mecz. Później będę kontynuował dialog z prezydentem Juventusu, którego zdanie jest dla mnie bardzo ważne. Będę brał pod uwagę jego sugestie – dodał po chwili.

Przyszłość Buffona jest niejasna. Włoch stwierdził jednak, że jeśli zaangażuje się w nowy projekt, to nie będzie tego robił na pół gwizdka. – Wszystko zależy od tego czy będę miał siłę i zapał. Nie chcę skończyć kariery w niższych ligach. Jestem dumny, że otrzymałem wiele propozycji. Zanim się jednak czegoś podejmę, to chcę mieć pewność, że wykonam zadanie z największym oddaniem – zakończył.

Bramkarz rozegrał 504 spotkania w barwach Juventusu. Z klubem wywalczył dziewięć razy mistrzostwo kraju (nie licząc dwóch odebranych tytułów).

podobne informacje

Szczęsny o Ronaldo i lekcjach od Buffona: wiele się nauczyłem

Depresja i narkotyki. Gianluigi Buffon opowiada o swoich problemach w przeszłości

Najlepszy zawodnik bez Złotej Piłki? Oto wasz zwycięzca! [wyniki]

Najlepsi piłkarze bez Złotej Piłki. Wybierz numer jeden [głosowanie]