tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Szczęsny się doczekał. Polak numerem jeden w Juve

Wojciech Szczęsny będzie pierwszym bramkarzem Juventusu Turyn po odejściu z klubu Gianluigiego Buffona. Taką informację podczas konferencji prasowej podał prezydent klubu, Andrea Agnelli. – Starałem się spełniać najwyższe wymagania, jakie są stawiane w Juve. Nie obawiam się o przyszłość zespołu – stwierdził Buffon.
Wojciech Szczęsny (fot. Getty Images)

Buffon: odchodzę z Juve. W sobotę ostatni mecz

Szczęsny od początku sezonu 2017/2018 był przygotowany do roli pierwszego bramkarza Starej Damy. – Wojtek będzie bronił w następnym sezonie – podsumował Agnelli.

W trwających rozgrywkach Polak spędził na murawie 1800 minut (21 spotkań). – Cieszę się, że mogłem podglądać pracę Buffona. Nasze relacje sportowe i prywatne są bardzo dobre. Nie czuję wstydu, gdy ktoś nazywa mnie jego uczniem – stwierdził 27-latek.

Szczęsny to bardzo inteligentny piłkarz. Od pierwszego dnia chłonął wszystko, wchodząc do szatni Juventusu. Jest odpowiednią osobą, także poza boiskiem. Będzie dobrym następcą – oznajmił Buffon podczas konferencji prasowej.

"Gigi" jest przekonany, że Juventus w kolejnych sezonach będzie rywalizował na równi z najlepszymi zespołami Starego Kontynentu. – Klub nadal dysponuje świetną kadrą. W Juventusie jest bramkarz na moim poziomie, który ma dopiero 27 lat. Jako kapitan muszę być odpowiedzialnym i wiedzieć, kiedy powiedzieć stop – zaznaczył.

Urodziny Fabiańskiego i Szczęsnego. Kto w bramce na MŚ?

podobne informacje

Kolejna wpadka Arturo Vidala. Nietypowy dług

Kolejny hit w Juventusie Turyn? "Chcemy nowego Cristiano Ronaldo"

Koniec wyścigu o Piątka. Gigant się wycofa

Cristiano Ronaldo weźmie ślub? Georgina Rodriguez powiedziała "tak"