tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Rezerwy zamiast mistrzów. Hiszpanie przylecą do Polski w drugim składzie

13 czerwca polscy szczypiorniści podejmą w towarzyskim meczu w Kaliszu reprezentację Hiszpanii. Spotkanie zapowiadane było jako starcie biało-czerwonych z mistrzami Europy. Tych do Polski przyleci jednak tylko pięciu, ponieważ trener Jordi Ribera zdecydował o powołaniu graczy rezerwowych. Transmisja meczu w TVP Sport, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.
Reprezentacja Hiszpanii (fot. Getty)

Pół roku przerwy Gębali. Musi poddać się zabiegowi

W składzie Hiszpanów nie ma żadnego z czołowych graczy kadry. Powołań nie otrzymali choćby bramkarze Gonzalo Perez de Vargas i Rodrigo Corrales, ani zawodnicy z pola – Raul Entrerrios, Valero Rivera czy grający na co dzień w PGE VIVE Kielce Alex Dujshebaev i Julen Aguinagalde.

W kadrze są za to dwaj inni gracze związani z VIVE – lewoskrzydłowy Angel Fernandez dołączy do kieleckiej drużyny w lipcu, a rozgrywający Daniel Dujshebaev został przed tym sezonem wypożyczony z Kielc do słoweńskiego Celje Pivovarna Lasko.

Daniel Dujshebaev (fot. Getty) Fernandez i Dujshebaev to dwóch z pięciu powołanych przez Riberę szczypiornistów, którzy w styczniu wywalczyli z kadrą złoto mistrzostw Europy w Chorwacji. Oprócz nich do Polski przylecą też Iosu Goni, Aitor Arino i Adria Figueras. Podczas Euro wszyscy odegrali w kadrze tylko drugoplanowe role.

To było zresztą celem Ribery, by do Polski zabrać zawodników mniej doświadczonych, którzy w przyszłości mogą stać się ważnymi postaciami reprezentacji. Wśród pozostałych 11 powołanych są m.in. młodzieżowi mistrzowie świata z 2017 roku Aleix Gomez, Kauldi Odriozola i Antonio Bazan oraz debiutanci Ignacio Biosca i Imanol Garciandia.

Mecz w Kaliszu będzie dla Hiszpanów sprawdzianem przed startującymi pod koniec czerwca igrzyskami śródziemnomorskimi. Dla Polaków z kolei spotkanie będzie miało wyjątkowe znaczenie – uczci bowiem obchody 100-lecia piłki ręcznej na polskich ziemiach.

Spotkanie rozegrane zostanie 13 czerwca w Arenie Kalisz o godz. 17:00. Transmisja w TVP Sport, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.

"Dzika karta" nie dla Polski. Koniec marzeń o MŚ 2019

Skład reprezentacji Hiszpanii na towarzyski mecz z Polską:

Bramkarze: Ignacio Biosca (ABANCA Ademar Leon), Sergey Hernandez (Helvetia Anaitasuna)

Rozgrywający: Marc Canellas (Fraikin BM Granollers), Alejandro Costoya (ABANCA Ademar Leon), Daniel Dujshebaev (Celje Pivovarna Lasko, Słowenia), Arnau Garcia (Fenix Toulouse HB, Francja), Imanol Garciandia (Logrono La Rioja), Iosu Goni (Pays D'Aix UC, Francja), Angel Montoro (Logrono La Rioja)

Skrzydłowi: Aitor Arino (FC Barcelona Lassa), Angel Fernandez (Logrono La Rioja), Aleix Gomez (FC Barcelona Lassa), Kauldi Odriozola (CD Bidasoa Irun)

Obrotowi: Antonio Bazan (Helvetia Anaitasuna), Adria Figueras (Fraikin BM Granollers), Inaki Pecina (Pays D'Aix UC, Francja)

Piotr Przybecki: inni też mieli lata posuchy. Nie jesteśmy w średniowieczu!
Lijewski: odmładzanie kadry? Zrobiliśmy to najgorzej jak to było możliwe
Przyszłość pod znakiem zapytania. Co dalej z polskimi szczypiornistami?
ME 2020 przełomowe dla Polaków? Awans realny
Hiszpanie ze złotem ME. Dobry znak dla... Polaków
Akcja finału! Tak Hiszpanie sięgnęli po złoto
Finał ME: tak potrafi tylko Alex Dujszebajew!
TOP 10: najładniejsze bramki mistrzostw Europy

podobne informacje

Hiszpanie rywalami Niemców w finale!

EHF Euro 2016: znamy terminarz drugiej rundy

ME: skuteczni Hiszpanie lepsi od Szwedów

EHF Euro 2016: Hiszpanie zaczęli turniej od zwycięstwa