tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

TVP Sport patronem medialnym Meet Point na PGE Narodowym!

Już 19 i 20 maja stadion PGE Narodowy zamieni się w arenę zmagań topowych, polskich drużyn esportowych. Podczas towarzyszącego Warszawskim Targom Książki wydarzenia Meet Point, zostanie rozegrany charytatywny turniej Counter Strike: Global Offensive na rzecz fundacji DKMS. TVP Sport obejmie imprezę patronatem medialnym!
(fot. YouTube/Meet Point)

Team Kinguin, Pride, Izako Boars, Pompa Team, PACT, Codewise Unicorns, x-kom team i Adwokacik już w najbliższą sobotę rozegrają mecze eliminacyjne, a wygrani w niedzielę zmierzą się w starciach półfinałowych i wielkim finale. Mecze rozgrywane będą w trybie BO1. Gospodarzem meczu będzie Maciej "sawik" Sawicki, który poprowadzi komentarz wraz z Olkiem "vuzzeyem" Kłosem, Andrzejem "Śledziu" Śledziem oraz Mateuszem "HaXem" Ogonowskim. Mecze transmitowane będą na platformie eskago.pl, twitch.tv oraz Facebooku. TVP Sport nawiązało współpracę z Meet Point i obejmie wydarzenie patronatem medialnym.

Mecz rozegrany zostanie na rzecz Fundacji DKMS walczącej z nowotworami krwi. Widzowie streamu będą mogli wesprzeć dowolną kwotą Fundację, a goście na stadionie będą mieli możliwość zarejestrować się jako dawcy komórek macierzystych szpiku i porozmawiać z pracownikami Fundacji w punkcie informacyjnym.

– Grupa ZPR Media dostrzega ogromne zainteresowanie gamingiem i esportem, dlatego też chcemy wspierać rozwój tego rynku w Polsce. Odbywający się w weekend turniej charytatywny to sposób na zwrócenie uwagi nowej grupy odbiorców na potencjał i fantastyczne emocje jakie towarzyszą tej formie rozrywki – mówi Jakub Janaszek, Marketing & PR Manager w Murator Expo/Grupie ZPR Media. – Esportowe atrakcje podczas Meet Pointu to dopiero początek naszej obecności w tym segmencie, a kolejne kroki ogłosimy już w ten weekend – dodaje.

Meet Point to dwa dni pełne niezapomnianych spotkań z gwiazdami Internetu, widowiskowych rozgrywek esportowych i wielu dodatkowych atrakcji jak m.in. konkurs cosplay, czy strefy free to play. Wydarzenie odbędzie się w ramach 9. edycji Warszawskich Targów Książki – wielkiego święta literatury, które co roku gromadzi dziesiątki tysięcy odwiedzających.