tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Feta Legii odłożona. "To szkodliwa decyzja dla polskiej piłki"

Legia Warszawa nie zorganizuje ewentualnej fety z okazji zdobycia mistrzostwa Polski w niedzielę. Klub poinformował, że świętowanie tytułu będzie miało miejsce dopiero w poniedziałek w godzinach popołudniowych.
Radość piłkarzy Legii Warszawa (fot. PAP)

Trwa ustalanie szczegółów ceremonii medalowej

Ekstraklasa SA poinformowała we wtorek, że piłkarze Legii w razie wywalczenia mistrzostwa Polski otrzymają medale po powrocie z Poznania do Warszawy. Klub dotychczas nie komentował tej decyzji. W czwartek wydał specjalny komunikat.

"Obserwujemy medialne próby przerzucenia na nas odpowiedzialności za decyzję, którą uważamy za złą i szkodliwą dla polskiej piłki. Stanowczo podkreślamy, że przeniesienie do Warszawy ewentualnej ceremonii wręczenia trofeum i medali to skutek inicjatywy Lecha Poznań, popartej przez zarząd Ekstraklasy" – czytamy.

"Przedstawiciele Legii, podczas wspólnej rozmowy, wyrazili jednoznaczne negatywne stanowisko Klubu w tej sprawie. Wydany komunikat Ekstraklasy potwierdza jedynie fakt, że przyjęliśmy podjętą decyzję do wiadomości, a nasze argumenty i propozycje nie spotkały się z akceptacją rozmówców" – napisano na oficjalnej stronie Legii.

Jeśli piłkarze Legii wywalczą mistrzostwo, to feta będzie miała miejsce w poniedziałek. Nie są jednak znane żadne szczegóły. Ma to związek z otrzymaniem odpowiednich pozwoleń na organizację tego typu wydarzeń.

Mecz Lech – Legia w TVP2

podobne informacje

Legia Warszawa przegrała z trzecioligowcem na zakończenie obozu w Portugalii

Rządy twardej ręki. Sa Pinto przeciw całemu światu

Ekstraklasa: Legia Warszawa wygrała kolejny sparing w Portugalii

Krzysztof Mączyński wolnym zawodnikiem. Legia rozwiązała umowę