tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Świetna passa przerwana. Radwańska nie zagra w Paryżu

Agnieszka Radwańska nie wystąpi w tegorocznej edycji wielkoszlemowego turnieju Roland Garros na kortach ziemnych w Paryżu. Krakowiankę z udziału w zmaganiach wykluczyły problemy zdrowotne. To pierwsza taka sytuacja od 2006 roku.
Agnieszka Radwańska (fot. Getty Images)

Rzym: awans Nadala i Djokovicia

Radwańska od ponad trzech tygodni zmaga się z urazem pleców. Kontuzji doznała podczas treningu przed turniejem w Stambule. Mimo bólu zdecydowała się wówczas wystąpić w pierwszej rundzie rywalizacji, ale nie była w stanie dograć meczu z Donną Vekić i na początku drugiego seta skreczowała.

Starcie z Chorwatką było jedynym występem Radwańskiej w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Przed tym spotkaniem, Polka pauzowała przez blisko cztery tygodnie. Ogółem rozegrała w tym sezonie zaledwie 17 meczów i tylko dziewięć z nich wygrała.

Jej występ na kortach Roland Garros stał pod znakiem zapytania od dłuższego czasu. Sama zawodniczka nie wypowiadała się w mediach na temat udziału w rywalizacji. W czwartek jej rezygnację z gry potwierdził mąż i zarazem drugi trener, Dawid Celt.

Jak na razie nie wiadomo kiedy Radwańska powróci do gry. Krakowianka nie podała jeszcze swoich planów startowych na kortach trawiastych. Wiadomo jedynie, że między 18 a 24 czerwca wystąpi w turnieju w Santa Ponsie.

To pierwsza taka sytuacja od 2006 roku, by Radwańska zrezygnowała z udziału w turnieju wielkoszlemowym. Tym samym licznik Polki zatrzymał się na liczbie 47. Tyle razy krakowianka pojawiała się na turniejach najwyższej rangi.

French Open bez Radwańskiej. "To nie była łatwa decyzja"
Agnieszka Radwańska: w tym sezonie jest mi trudniej

podobne informacje

Agnieszka Radwańska dostała Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia od prezydenta Andrzeja Dudy

Agnieszka Radwańska odbierze odznaczenie z rąk prezydenta Andrzeja Dudy

2018 rok w tenisie. Król Djoković, skandalistka Serena i pożegnanie Radwańskiej. Wyjątkowy sezon!

Marek Szkolnikowski, szef TVP Sport o Ekstraklasie, Kubicy i Radwańskiej