tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kurzawa żegna się z Górnikiem i opuszcza Polskę

Niedzielnym meczem ostatniej kolejki ekstraklasy z Wisłą Kraków pożegna się z Górnikiem Zabrze reprezentacyjny pomocnik zabrzan Rafał Kurzawa. – Chcę spróbować swoich sił w innej lidze niż polska – powiedział piłkarz.
Rafał Kurzawa (fot. PAP)

Ojrzyński odchodzi z Arki. "Nie znam powodów tej decyzji"

25–letni Kurzawa był związany z zabrzańskim klubem osiem lat. Podczas czwartkowej konferencji prasowej dostał od prezesa Bartosza Sarnowskiego pamiątkową koszulkę, podobnie jak Erik Grendel, któremu też kończy się umowa z Górnikiem.

To dla nas szczególny i istotny dzień. Żegnamy piłkarzy, którym klub wiele zawdzięcza. Mam nadzieję, że będą pobyt u nas dobrze wspominać – stwierdził prezes.

Dodał, że próbował zatrzymać Kurzawę, ale powołany do szerokiej kadry na MŚ zawodnik nie przyjął składanych mu ofert.

Dziękuję wszystkim. Gra w Górniku to był dla mnie zaszczyt. Przyszedł czas na nowe wyzwania – powiedział zawodnik, bardzo rzadko wypowiadający się publicznie.

Precyzyjny Rafał Kurzawa. Powinien mieć trzy asysty

Przyznał, że z niecierpliwością czeka na ogłoszenie przez selekcjonera Adama Nawałkę "zawężonej" kadry przed mundialem.

W ciągu tych lat spędzonych w klubie najgorszy był spadek z ekstraklasy. To bardzo bolało, było w nas poczucie winy i chęć szybkiego powrotu. Udało się, a powrót był fajnym momentem. Podjąłem decyzję, by spróbować swoich sił w innej lidze niż polska. A gdzie — to zobaczymy – wyjaśnił Kurzawa.

Prezes Sarnowski nie chciał ujawnić kolejnych decyzji personalnych. – Mamy plan, ale będziemy konsekwentni i komunikaty pojawią się po konkretach – stwierdził.

Trener zabrzan Marcin Brosz podkreślił, że niedzielny mecz ostatniej kolejki w Zabrzu jest ukoronowaniem sezonu i nie odniósł się do planowanych zmian w klubowej kadrze.

To nie jest dobry moment na takie informacje. Chcemy się jak najlepiej przygotować do niedzielnego spotkania. Chcemy stworzyć dobre widowisko od pierwszej do ostatniej minuty, żeby były emocje, ale trzy punkty zostały w Zabrzu – powiedział.

Szkoleniowiec beniaminka zaznaczył, że cieszy się z powołań piłkarzy Górnika, zarówno do kadry seniorskiej, jak i młodzieżowych. Zabrzanie zajmują przed ostatnią kolejką piąte miejsce w tabeli i rok po powrocie do ekstraklasy mają szansę na grę w eliminacjach Ligi Europy.

To pokazuje, ile można w sporcie zrobić dzięki systematycznej pracy. Wydaje się, że rok to nie jest długi okres, ale życie nam pokazuje, że wiele rzeczy się wydarzyło bardzo pozytywnych. Wiemy, że nie możemy się zatrzymywać. Musimy podążać do przodu i wyznaczać sobie kolejne cele - zauważył Brosz.

Marek Jóźwiak: w Poznaniu nikogo na Legię nie trzeba motywować

podobne informacje

Kolejne zwycięstwo PSG, epizod Rafała Kurzawy

Trener Amiens krytykuje Rafała Kurzawę. "Za każdym razem mnie rozczarowywał"

Bez gry, bez wyników. Kiepski wieczór Polaków w lidze francuskiej

Marsylia ograła Amiens. Rafał Kurzawa znów nie zagrał