tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wenger wskazał następcę. "Ma wszystkie potrzebne cechy"

Arsene Wenger wraz z końcem sezonu przestał być trenerem Arsenalu po 22 latach pracy w klubie. Choć na razie nie wiadomo, kto go zastąpi, Francuz ma faworyta. – Posiada wszystkie potrzebne umiejętności, aby prowadzić zespół – powiedział ustępujący trener o Mikelu Artecie, który jest obecnie asystentem Pepa Guardioli w Manchesterze City.
Arsene Wenger (fot. Getty)

Nauczyciel pokoleń. Merci, Arsene

Hiszpan w 2011 roku został ściągnięty przez Wengera do Arsenalu i występował w nim do końca piłkarskiej kariery. Według brytyjskich mediów to główny faworyt, aby objąć drużynę z Londynu.

Jako zawodnik zawsze był liderem. Ma pasję do futbolu i bardzo dobrze zna Arsenal. Wie, co jest dla niego ważne, ponieważ był kapitanem – stwierdził Wenger.

Kibice zwracają jednak uwagę, że Hiszpan nie ma doświadczenia w prowadzeniu zespołu. Dołączył do sztabu Guardioli w 2016 roku, ale nigdy nie był pierwszym trenerem. Wenger wierzy jednak, że Arteta mógłby nauczyć się wiele od takich ludzi jak Steve Bould i Jens Lehmann, którzy pozostaną w klubie po jego odejściu.

Od lewej: Mikel Arteta, Gabriel Paulista i Arsene Wenger (fot. Getty) Pozostawiam po sobie wielu doświadczonych ludzi, którzy byli ze mną, m.in. Boulda i Lehmanna. Niestety, nie wszyscy mogą i chcą pozostać. Arteta jest jednak asystentem Guardioli i myślę, że posiada odpowiednie cechy – dodał.

Wegner mimo ukierunkowanej opinii nie chce być jednak wiązany z wyborem nowego szkoleniowca. – Nie chcę jednak publicznymi wypowiedziami wpływać na decyzję. Dla mnie to ważne, aby właściciele spojrzeli obiektywnie na sprawę. Jakiegokolwiek wyboru dokonają, mają moje wsparcie – stwierdził.

Jeśli zostanę poproszony o opinię, to oczywiście ją wyrażę. Chcę, aby mój zespół kontynuował grę na najwyższym poziomie. Na razie jednak nikt mnie nie pytał – zakończył.

Arsenal skończył rozgrywki Premier League na szóstym miejscu i w przyszłym sezonie będzie musiał zadowolić się jedynie grą w Lidze Europejskiej. Do mistrza – Manchesteru City – stracił aż 37 punktów.

Koniec pewnej epoki. Wenger pożegna się z Arsenalem
22 lata Wengera w Arsenalu. Odkrywca gwiazd

podobne informacje

Wyciekły zarobki w Arsenalu. Zaskakująco wysokie pensje

Liverpool, czyli nowy Arsenal? "Mogą być jak Niezwyciężeni"

Działacze Bayernu chcą zmian. Arsene Wenger na horyzoncie

Negocjacje w... siłowni. "Wengera zawsze chciały dwa kluby"