tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Lech ma nowego trenera! "Dobrze znam ten klub"

Lech znalazł następcę Nenada Bjelicy jeszcze przed zakończeniem obecnego sezonu. Nowym szkoleniowcem zespołu będzie Ivan Djurdjević, który był piłkarzem klubu w latach 2007-2013, a teraz związał się z nim na najbliższe dwa sezony. Transmisja spotkania ostatniej kolejki Ekstraklasy między Kolejorzem a Legią Warszawa w niedzielę od 17:45 w TVP2.
Ivan Djurdjević (L) i Mario Balotelli (fot. Getty)

Reiss: nie wszystkim w Lechu zależy na mistrzostwie

Poprzedni szkoleniowiec zakończył pracę z klubem 10 maja po rozczarowującej porażce przed własną publicznością z Jagiellonią Białystok 0:2.

Do końca obecnego sezonu opiekę nad drużyną przejęła trójka: Rafał Ulatowski, Tomasz Rząsa i Jarosław Araszkiewicz, lecz było wiadomo, że żaden z nich nie jest docelową opcją dla klubu.

Ivan Djurdjević (pierwszy od prawej, fot. Getty Images) O zatrudnieniu Djurdjevicia Lech poinformował w czwartek za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej. Serb grał w Poznaniu przez sześć lat, występując w 140 spotkaniach i strzelając sześć goli. W ostatnim czasie prowadził klubowe rezerwy.

Jak poinformował dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Maciej Henszel, Djurdjević był w styczniu bliski objęcia GKS Katowice. Wtedy nie miał jednak licencji UEFA Pro, którą odbierze w tym tygodniu – po zakończeniu kursu.

Czułem, że to nastąpi w trudnym momencie i przygotowałem się na to. Nie chodzi tylko o to, że ja świetnie znam ten klub. Dziś mogę powiedzieć, że ja jestem stąd, Poznań to mój dom. Stąd jest moja żona, tu żyją moje dzieci i chodzą tu do przedszkola. Nie wyobrażam sobie tego, że po dwóch dniach, w razie czego spakuję się i wyjadę. To dla mnie wielka odpowiedzialność. Nie jeden raz mówiłem, że wiem jak ważny dla miasta i regionu jest Lech, że jego koszulka, z jego herbem, to nie 20 gram, a 20 kilogramów. Ten klub jest wielki i zasługuje na to, by za niego wskoczyć w ogień. I ja to zrobię – powiedział Djurdjević dla LechPoznan.pl.

Innym z kandydatów do zastąpienia Bjelicy był Jerzy Brzęczek – obecny trener Wisły Płock. Gdyby Lech zdecydował się właśnie na niego, musiałby wpłacić rywalowi 250 tysięcy euro, ponieważ taka klauzula została wpisana w umowie srebrnego medalisty igrzysk olimpijskich w Barcelonie.

Zmarł "Luluś". Oddał Lechowi pieniądze i serce

podobne informacje

Pierwszy transfer Lecha. Juliusz Letniowski piłkarzem Kolejorza

Wisła Kraków czy dalej Niemcy – dokąd trafi Jakub Błaszczykowski?

Radosław Nawrot: kibiców Lecha od lat definiuje rozczarowanie

Były piłkarz Lecha Poznań poważnie postrzelony