tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Spięcie Szpilki z Binkowskim, interwencja ochrony. "Potrzeba mu fachowej pomocy"

Artur Szpilka podczas czwartkowej konferencji prasowej anonsującej Narodową Galę Boksu starł się z Arturem Binkowskim. Pomiędzy pięściarzami doszło do przepychanki, 42–latek został wyproszony z sali przez ochroniarzy. – Nie pozwolę sobie na takie zachowania i prowokacje. Będę taki jaki byłem, nie zważam na innych – skomentował "Szpila", który będzie jednym z głównych bohaterów imprezy na stadionie PGE Narodowym. Skrzyżuje rękawice z Amerykaninem Dominickiem Guinnem. Transmisja 25 maja w Telewizji Polskiej – TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i naszej aplikacji mobilnej.
Awantura na konferencji. Szpilka kontra Binkowski
Szpilka vs Binkowski na konferencji prasowej (fot. PAP)

KUBA ROZPRUWACZ W DRODZE PO PAS

17 sekund i... zapoznanie z deskami. Nokautujący cios w wątrobę Binkowski niezaproszony przyszedł na spotkanie z mediami i wdał się w dyskusję ze "Szpilą". Pięściarz z Wieliczki zareagował na mocne słowa 42-latka, musiała interweniować ochrona.

Binkowskiemu potrzebna jest fachowa pomoc. Nie chcę mieć z tym człowiekiem nic wspólnego. Od niego odcięli się nawet jego bliscy znajomi, ma przecież zakaz zbliżania się do dzieci. Nie interesuje mnie, co inni myślą o tej sytuacji, odciąłem się od Internetu, ale nie pozwolę sobie na takie zachowania i prowokacje. Będę taki jaki byłem, nie zważam na innych. Wraca stary "Szpila", zobaczycie to też na ringu – powiedział w rozmowie ze SPORT.TVP.PL.

Piątkowska: to będzie wyjątkowe przeżycie. Obym się nie spaliła Binkowski pierwotnie miał być rywalem Marcina Najmana podczas gali na stadionie PGE Narodowym. Został jednak wycofany z udziału w imprezie ze względu na szereg niecenzuralnych wypowiedzi i zachowań. Po zamieszaniu Szpilka – były pretendent do mistrzostwa świata WBC – udał się na trening. 25 maja jego rywalem będzie Amerykanin Guinn.

Po konferencji prasowej pojechałem na trening, kończymy etap sparingów. Wszystko jest super! Przede wszystkim chcę bardzo dużo udowodnić sobie. Zobaczycie i wspomnicie moje słowa, że wejście TVP1 w zawodowy boks to będzie strzał w dziesiątkę. Wielu postawiło na mnie krzyżyk, mocno się zdziwią. Jestem popularny, jedni mnie lubią, inni nie, ale zaczepiają na ulicy, pytają – dodał.

W narożniku 29–latka zadebiutuje Andrzej Gmitruk, który współpracuje również z Izu Ugonohem, Maciejem Sulęckim i Mateuszem Masternakiem.

Gmitruk to kozak trener, współpraca przebiega mega fajnie. Kibice sami ocenią, co się zmieniło. Andrzej dopracował pewne aspekty, usunął mankamenty. Jest wyjątkowym psychologiem, co wpływa na pozytywny nastrój – zakończył.

Transmisję z Narodowej Gali Boksu przeprowadzi Telewizja Polska. Początek od 18:35 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i naszej aplikacji mobilnej. Od 22:45 na trzy główne starcia pięściarskie dołącza widzowie TVP1.

Górnik będzie walczył na Narodowym. "Praca w kopalni wzmacnia"

podobne informacje

Joshua znokautowany przez... kibiców. "Ona jest niesamowita!"

Walka Giennadij Gołowkin – Saul Alvarez w TVP! Poznaj szczegóły transmisji

Kosmiczny trening Anthony'ego Joshuy. Brytyjczyk wygląda jak bestia

Finał turnieju WBSS w Arabii Saudyjskiej