tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Liga Narodów: wiemy, gdzie zagra reprezentacja Polski

Wyjaśniły się kolejne niewiadome dotyczące kadry reprezentacji Polski. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek, poinformował, gdzie biało-czerwoni rozegrają październikowe mecze w Lidze Narodów z Portugalią (11.10) i z Włochami (14.10). Transmisje na antenach TVP, na stronie SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Grzegorz Krychowiak (L), Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik (fot. Getty Images)

"Ekstraklasowcy" walczą o MŚ. "Nie widzę miejsca dla Peszki"

Jesienne mecze reprezentacji Polski w Lidze Narodów będą rozgrywane na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Takie informacje na konferencji prasowej przekazał Boniek.

Kadra biało-czerwonych prowadzona przez Adama Nawałkę rozegra w tym okresie dwa spotkania. Pierwsze 11 października z Portugalią. Trzy dni później zespół zmierzy się z Włochami.

LN to nowe rozgrywki, mające podnieść rangę towarzyskich meczów. Zwycięzcy grup Dywizji A awansują do Final Four, zaplanowanego na 5-9 czerwca 2019 roku. Jak poinformowała w marcu Europejska Unia Piłkarska (UEFA), Polska, Portugalia i Włochy chcą zorganizować turniej finałowy pierwszej edycji LN. Zwycięzca grupy 3. awansuje do Final Four i automatycznie zostanie jego gospodarzem, co ma zostać potwierdzone w grudniu.

Pomiędzy poszczególnymi dywizjami będą obowiązywały zasady awansów i spadków. Do niższej spadną po cztery najsłabsze zespoły z dywizji A, B i C, a do wyższej awansują po cztery najlepsze z B, C i D.

Transmisje ze spotkań na antenach TVP, na stronie SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.

(fot. Twitter)
Odpoczynek i rehabilitacja. Kamil Glik wzmacnia formę na mundial

podobne informacje

Turniej EIHC: pierwsze powołania Tomasza Valtonena. "Czeka nas poważne granie"

Krzysztof Piątek najlepszym piłkarzem Polaków w meczu z Portugalią

Leo Beenhakker zauroczony magią Stadionu Śląskiego. "Wiem, że to co mówię jest głupie"

MŚ w siatkówce: pięciu "złotych" pomoże kadrze. Młodzież podgląda mistrzów