tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Rekord Polski nie dał zwycięstwa. Haratyk na podium

Michał Haratyk został pierwszym w historii polskim kulomiotem, który pchnął przeszło 22 metry. Nowy rekord Polski nie dał mu jednak zwycięstwa na mityngu w Ostrawie. Pokonał go Tomas Walsh. Na najwyższym stopniu podium stanął za to Paweł Wojciechowski.
Michał haratyk (fot. getty images)

Przełamanie Anity Włodarczyk. Ósmy triumf w Ostrawie

Środowy wieczór przyniósł biało-czerwonym dwa miejsca na podium na mityngu w Ostrawie. Fenomenalny wynik zanotował Michał Haratyk, który pchnął kulę na 22,08 metra. Jest to nie tylko absolutny rekord Polski, ale także drugi wynik w Europie na otwartym stadionie w XXI wieku.

Tak świetna próba nie dała jednak zwycięstwa. Natychmiast po próbie Haratyka, jeszcze dalej pchnął Walsh, który osiągnął 22,16 metra. Poza Nowozelandczykiem i Polakiem na podium stanął także Czech Tomas Stanek.

Znakomicie w Ostrawie zaprezentował się także Paweł Wojciechowski, który przeskoczył 5,75 metra. Jego najwięksi rywale – Amerykanie Sam Kendricks i Scott Houston – odpadli z rywalizacji już przy poprzeczce zawieszonej dziesięć centymetrów niżej, dzięki czemu to Polak pewnie wygrał konkurs.

Tym razem niestety słabiej zaprezentował się Sylwester Bednarek, który zajął 11. miejsce w rywalizacji skoczków wzwyż, zaliczając tylko jedną wysokość – 2,10 metra. W tej konkurencji triumfował Katarczyk Mutaz Barshim (2,38 metra).

W konkurencjach biegowych dwójka reprezentantów Polski otarła się o podium. W rywalizacji na 1500 metrów po świetnym finiszu czwarte miejsce zajęła Sofia Ennaoui. Szybsze od niej były jedynie Gudaf Tsegay (Etiopia), Sarah McDonald (Wielka Brytania) i Simona Vrzalova (Czechy). W biegu na 110 metrów przez płotki czwarty był natomiast Damian Czykier, którego zaledwie o 0,06 sekundy wyprzedził Węgier Balazs Baji. Wygrał Pascal Martinot-Lagarde (Francja) przed Gabrielem Constantino (Brazylia).

Dwie Polki wystartowały także w biegu na 3000 metrów. Katarzyna Kowalska zajęła w nim 11., a Matylda Kowal 15. pozycję. Wygrała Norah Jeruto z Kenii.

Paweł Wojciechowski w świetnym stylu triumfuje w Ostrawie
Ostrawa: Michał Haratyk pobił rekord Polski
Bardzo dobry finisz Sofii Ennaoui

podobne informacje

Mityng w Bostonie: Lewandowski na podium

Kołeczek i Żebrowski wystąpią w halowych MŚ

Lekkoatletyczne ME: duże szczęście tyczkarzy. Formalność Jóźwik

W Rio bez lekkoatletów z Rosji? Decyzja w czerwcu