tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zabójczy lewy na wątrobę. Ekspresowa wygrana Spence'a

Errol Spence Junior już w 1. rundzie pokonał przez nokaut Carlosa Ocampo i pozostał mistrzem świata federacji IBF w wadze półśredniej. Amerykanin, który jest niepokonany na zawodowych ringach, odniósł 24. zwycięstwo w karierze.
Szybko i efektownie. Spence wciąż niepokonany (skrót)
Errol Spence Junior (fot. Getty Images)

UDANY DEBIUT FONFARY W NOWEJ KATEGORII WAGOWEJ

Amerykanin był zdecydowanym faworytem batalii we Frisco, ale eksperci spodziewali się, że Meksykanin przez kilka rund może być równorzędnym rywalem dla pupila miejscowych kibiców. Niestety Ocampo nie przetrwał nawet pierwszego starcia.

Pod koniec otwierającej walkę rundy Spence Junior trafił lewym na wątrobę, Meksykanin upadł na deski z grymasem bólu i sędzia odliczył do dziesięciu. Po wszystkim Amerykanin przyznał, że jest zawiedziony takim przebiegiem pojedynku, ale po chwili dodał, że to właśnie ciosy na korpus były jego planem na to starcie.

Ocampo to wielki wojownik, ale ciosy na wątrobę to takie uderzenia, po których ciężko się pozbierać – przyznała obecna w studio Ewa Piątkowska. – Takie ciosy najbardziej bolą, są destrukcyjne – dodał Maciej Sulęcki.

W dwóch pozostałych walkach emocji było więcej. Daniel Roman bez większego kłopotu wypunktował Moisesa Floresa, z kolei batalia Javiera Fortuny z Adrianem Granadosem została przerwana pod koniec 4. rundy. Powód? Ten pierwszy wypadł zza liny i tak niefortunnie upadł, że halę opuścił w kołnierzu ortopedycznym i na noszach.

Dramatyczne chwile – łzy oraz nosze. Wyleciał z ringu i...
Tak to się robi w Ameryce. Hala zamieniona na arenę bokserską